21.09.2016 16:10
Просмотров: 1188

Місто і міський простір – у фокусі уваги цьогорічних Тижнів Німеччини в Україні

Місто і міський простір – у фокусі уваги цьогорічних Тижнів Німеччини в Україні 22 вересня у Харкові розпочнуться вже традиційні Тижні Німеччини в Україні. Цього року увага проекту буде сфокусована на розвитку міста й міського простору та різноманітних аспектах децентралізації: економічної, культурної, екологічної тощо. Партнерами проекту в Харкові в 2016 році виступають понад 50 державних і недержавних інституцій, навчальних закладів, культурних центрів, міжнародних проектів та комерційних кампаній.

За словами Генерального консула Німеччини в Донецьку (офіс у Дніпрі) пана Вольфґанґа Мьоссінѓера, Тижні Німеччини в Україні є вітриною інтенсивних німецько-українських відносин. “Цієї осені під час “Тижнів” ми будемо говорити про такі важливі аспекти українсько-німецького партнерства як енергоефективність і пошук нових джерел енергії, трансформації в медицині, створення нових робочих місць і залучення інвестицій, розвиток соціального підприємництва та креативної економіки. Наша співпраця пронизує усі сфери (економіку, культуру, спорт, політику, громадянське суспільство, науку) і це дає нам можливість конструктивно й дієво підтримувати Україну на основі нашого власного досвіду та накопичених експертних знань”.
Усі події, що матимуть місце під час Тижнів Німеччини, так чи інакше стосуються розвитку міст і міського простору.
“Моє місто – мій дім” – от та проста і людяна ідея, яка насправді стоїть за холодним і не всім іще зрозумілим словом “децентралізація”, – говорить почесний консул Федеративної Республіки Німеччина у Харкові Тетяна Гавриш. – Ми нарешті знову починаємо сприймати свої міста як власні оселі і бути причетними до їх облаштування. Парадигма взаємовідносин із містами, що лишилась нам у пострадянський спадок, рішуче змінюється. Це, крім іншого, результат співробітництва з різними європейськими проектами та інституціями. Ми дивимося на те, як європейські громади розвивають стосунки зі своїми містами, переймаємо досвід у різних сферах. І одним із найбільш цікавих і корисних для України є досвід Німеччини з її давніми традиціями не формальної, а абсолютно дієвої децентралізації: системи, при котрій сама громада несе відповідальність за якість свого медичного обслуговування, своїх доріг, своєї освіти, культури – всього свого життя. Розвитку такої системи і присвячена наша робота останніх років і саме про нього ми будемо в різних формах говорити протягом Тижнів Німеччини в Україні”.
Ключовими напрямками Тижнів Німеччини в Харкові стануть:
  • Урбаністика і децентралізація. Серія воркшопів, доповідей та лекцій.
    Зокрема:
    - лекція і воркшоп «Ризики і кризи: формування стійкості міського середовища за допомогою планування і дизайну» д-ра Марка Каммербауера,
    - лекція про створення студентського кампусу «AEG-Нюрнберг: з центру промисловості в міський науковий центр. Стратегія перетворення» професора Флоріана Фішера – обидві лекції 22 вересня, ХНУБА та 23 вересня, ХНУМГ ім. О.М. Бекетова;
    - лекція “Регіональна політика: Досвід Британії та Німеччини для України” історика і політика професора Крістофера Харві, 29 вересня, ХНУМГ ім. О.М. Бекетова.
  • Інноваційні рішення для міст, соціальне підприємництво та креативна економіка.
    Зокрема:
    - презентація студентських проектів інноваційних рішень для міста – 24 вересня в рамках “Ночі науки”, ХУНМГ ім. О. М. Бекетова,
    - презентація партнерів проекту «Підприємництво як інструмент вирішення соціальних, культурних та екологічних викликів», 24 жовтня, Народна українська академія;
    - серія воркшопів “Інноваційне підприємництво”, 14-20 жовтня, Харківський ЛітМузей, Гараж Хаб, Unitree;
    - інтенсив із соціального підприємництва від Impact Hub Odessa у партнерстві з Social Innovation School Berlin, 1-2 жовтня, Бейт Дан Харків та інші.
  • Трансформації в медицині.
    Зокрема, медичне ток-шоу “Реформи в медицині – з любов’ю”, 13 жовтня, актова зала ХНУ ім. Каразіна; учасники: лікар і політик доктор Елліс Хубер та педіатр, к.м.н. Андрій Пеньков)
  • Створення агрокластерів як запорука сталого продуктового постачання міст.
    Агрофорум, 20 жовтня, міжнародний аеропорт “Харків”.
  • Розвиток енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.
    ІІ Німецько-український форум «Біоенергетика, енергоефективність та агробізнес», 7 листопада, Fabrica.space.
Культурна програма від партнерів проекту також різноманітна:
  • концерт берлінського камерного тріо “Оберон” – 23 вересня, ХНАТОБ та майстер-клас учасників тріо для студентів ХНУМ ім. Котляревського, 24 вересня,
  • фортепіанне шоу в чотири руки The Crazy Concert – 24 вересня, ХНУМ ім. Котляревського,
  • конкурс поетичного перекладу – 4 жовтня, Народна українська академія,
  • концерт німецької класики “Спасибі музиці” – 20 жовтня, ХНАТОБ,
  • екскурсія “Як із Харкова зробити Берлін” – 25 жовтня, харківський ЛітМузей,
  • театральний фестиваль «THEАTRE BRIDGE/ТЕАТРАЛЬНИЙ МІСТ», будинок актора
  • та, головне, відкриття QR-гіда по німецькому Харкову – 23 жовтня, вул. Університетська, в межах фестивалю “День однієї вулиці”.
Докладна програма – на сайті Тижнів Німеччини в Україні або на ФБ-сторінці Тижнів Німеччини в Харкові. Практично на всі заходи вхід вільний.

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович