29.04.2015 07:28
Просмотров: 306

"Комуністичні нашарування" на містах Харківщини. Де знайти правду

Комуністичні нашарування на містах Харківщини. Де знайти правду

Прийнятий Верховною Радою закон про декомунізацію викликав неабиякий резонанс та громадське обговорення. Долучаються до нього також харківські історики.

З перейменування потрібно мати міру, адже, наприклад, якщо взятися за повернення історичних назв, то як бути з Красноградом, який до 1922 року був Костянтиноградом, названий так на честь князя імператорської родини Романових. А засноване воно ж як Білевськ – десяту фортецю у складі Української лінії оборонних укріплень у 1731–33 роках, що проходила від Дніпра до Сіверського Дінця. Знову ж таки, назва Білевськ походить від одного з ландміліцьких полків, який розмістився тут, а свого часу сформувався в місті Більові Тульської губернії.

То де ж та межа, звідки брати початок для встановлення історичної справедливості?

– Межа в громадянському суспільстві, – висловлює переконання професор історії, директор Центру краєзнавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Сергій Куделко. – У нас уже відпрацьовано на рівні цивілізованих, європейських стандартів правило, що назви населених пунктів, вулиць, площ тощо обирають самі люди, які там живуть. Будь ласка, соціологічне опитування, і якщо більшість вважає, що потрібно перейменувати, – це її право.

На думку Сергія Куделка, і доцарське, і царське, і радянське – це все наша історія. Він не бачить сенсу виривати хоча б одну сторінку з неї.

– Якщо є бажання додати нове ймення, давайте будувати нові вулиці, нові площі, давати імена, – переконаний історик. – Думаю, перейменування сьогодні – не першочергове завдання. Стан вулиці з розбитими дорогами не зміниться на кращий, якщо вона називатиметься так чи інакше.

Історик наголошує, що перейменування населених пунктів, вулиць, площ – це постійний процес. Це як народження дитини, де як називати дитину – це право батьків.

Источник: slk.kh.ua

Автор: Тетяна Василець

Новости портала «Весь Харьков»

Декабрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович