14.08.2020 08:23
Просмотров: 373

Є ризик, що ви купите карету, яка опівночі може перетворитися на гарбуз - НБУ

Є ризик, що ви купите карету, яка опівночі може перетворитися на гарбуз - НБУ

«Кредити під 0% за 10 хвилин», «кредити без довідки про доходи», «кредити позичальникам з поганою кредитною історією». Така реклама звучить заманливо. Але є ризик, що ви купите карету, яка опівночі може перетворитися на гарбуз.

Наведемо три головні правила, які допоможуть запобігти ситуаціям, коли кредит «під 0%» на ділі виявляється кредитом «під 1 700%».

Правило перше – звертайте увагу, що ставка 0% або 0,01% за мікрокредитом може діяти впродовж пільгового періоду. Наприклад, 5 днів.

Після цього вступають у дію звичайні тарифи. А тут можуть ховатися 100%, 700% і навіть 1700% річних.

Правило друге – звертайте увагу, що небанківські фінустанови вказують ставку за кредитом 1-2%. Виглядає привабливо. Але це ставка за один день.

Зважаючи на невеликий платіж, умовно 10–20 гривень у день, клієнт може не перейматися через прострочення та невчасне виконання своїх зобов’язань. Проте після цього спрацьовують штрафи, комісії та нараховується пеня.

Правило третє – відразу чітко розберіться з графіком погашення кредиту та штрафами у випадку прострочення. Саме штрафи можуть збільшити ваш борг у рази.

Деякі мікрофінансові компанії у випадку прострочки автоматично збільшують ставку за кредитом. До того ж додається ще й штраф (наприклад, 2% від простроченого платежу в перший день прострочки і ще плюс 2% кожного наступного дня) та пеня (наприклад, 1,5% від суми кредиту за кожен день прострочки).

Так, фінансова установа могла не пояснити детально умови кредиту та штрафи. Але ж і клієнт міг не розібратися. Зігнорувати. Просто підписати договір, отримати свою позику, не зрозумівши, яку відповідальність взяв на себе. Кредит так не працює. Це угода. Тому варто ще на старті розібратися з умовами.

Що робить НБУ для захисту споживачів?

Ми підтримуємо зміни до законодавства, які поширять вимоги до розкриття повної процентної ставки за кредитом на кредити менше однієї мінімальної зарплати та терміном менше одного місяця. Йдеться про законопроєкт № 1109, який наразі готується до другого читання в парламенті. Документ також пропонує встановити максимальну планку штрафів, які фінансова компанія матиме право нарахувати клієнту. Це захистить громадян від штрафів та пеней, сума яких сьогодні в рази і навіть десятки разів може перевищувати суму кредиту.

Також НБУ планує встановити вимоги до розкриття небанківськими фінансовими компаніями інформації про послуги, в тому числі в рекламних матеріалах. Вони будуть зобов’язані повідомляти реальні процентні ставки та інформувати клієнтів про наслідки порушення договору.

Источник: facebook.com / Національний банк України

Новости портала «Весь Харьков»


Темы: нбу

Читайте ещё:

Загрузка...
Сентябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович