21.03.2023 08:48
Просмотров: 379

Американська компанія, що володіє командою «Формули-1», постачала обладнання для ВПК росії

Американська компанія, що володіє командою «Формули-1», постачала обладнання для ВПК росії

Нещодавно стало відомо, що завод американської компанії Haas Automation, якому належить команда «Формули-1» з відповідною назвою, підозрюється у веденні бізнесу з підприємствами військово-промислового комплексу росії (ВПК рф), порушуючи введені проти держави-терориста санкції.

Завод компанії, що, ймовірно, співпрацював з росією вже після початку повномасштабного вторгнення в Україну, розташований в Каліфорнії, займається виробництвом багатоцільового промислового обладнання для виготовлення та обслуговування різних типів деталей для автівок, включаючи гоночні боліди.

Американська компанія, що володіє командою «Формули-1», постачала обладнання для ВПК росії

Haas Automation звинувачують, зокрема у:

● постачанні обладнання для виготовлення станків російській фірмі РАТЕП компанії «Алмаз-Антей», що належить до структури ВПК рф та виробляє системи керування корабельними та артиллерийскими комплексами;

● Haas здійснювала постачання не напряму, а через фірму Abamet Management LTD, що є офіційним дистриб'ютором компанії на території росії та Білорусі.

● Всього Haas Automation було здійснено 18 поставок в росію на загальну суму 2,8 млн. доларів за період з березня по жовтень 2022 року.

В якості доказів, що доводять факти порушення санкцій Haas Automation журналісти-розслідувачі наводять матеріали російських пропагандистських відео, що транслювалися на російському телебаченні. Зокрема, зафіксовано кадри з російських заводів, на яких є нові станки виробництва Haas Automation.

Офіційні представники компанії відкидають звинувачення щодо порушення санкцій. Позиція компанії ґрунтується на наступних тезах:

● Haas Automation завжди дотримується вимог санкційного законодавства США, що стосується експорту будь-якої продукції;

● вказані у журналістському розслідуванні станки з логотипом компанії - є технікою, що була поставлена ще до березня 2022 року. Це старе обладнання, яке потрапило на російський завод, ще до застосування санкцій або від інших постачальників.

Наразі точно не відомо, чи обладнання, засвічене в російському пропагандистському сюжеті, дійсно було поставлено до росії вже під час повномасштабного вторгнення росії в Україну або ще до введення санкцій. Розслідування цього факту триває.

Джерело: internetua.com

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

31.05.2023 08:57    117
Июнь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович