21.03.2023 08:14
Просмотров: 547

Фраза "Надійний, як швейцарський банк" може втратити свою актуальність

Фраза Надійний, як швейцарський банк може втратити свою актуальність

Адже перший швейцарський банк проковтнув другий.

Світові ринки вже сприйняли це як погану новину і готуються до нової кризи.

▶️ Як це може вплинути на Україну?

Нині російська агресія є настільки потужним фактором, що негаразди на світових фінансових ринках навряд чи сильно зачеплять Україну, вважає голова аналітичного відділу Dragon Capital Олена Білан.

А от опосередковані наслідки, наприклад, падіння цін на пальне, можуть вплинути. Якщо це не тимчасове явище і зниження світових цін на нафту триватиме, то для України це може бути навіть позитивом, бо нафтопродукти нині становлять суттєву частку імпорту - близько 20% або мільярд доларів щомісяця. Крім того, каже економістка, зниження цін на нафту - це негатив для російської економіки, а відтак, "подвійний позитив" для України.

Але якщо світ, і передусім західні партнери України поринуть в кризу, чи не вплине це на їхню спроможність допомагати Україні?

Нинішні проблеми у банківській системі навряд чи спровокують якусь велику світову кризу, вважає Олена Білан. Але навіть якщо і так, то Україні, звісно, буде трохи складніше отримувати фінансову допомогу, проте навряд чи вона суттєво зменшиться.

"Гадаю, є розуміння, що перемога України і її фінансова стабільність є важливим фактором, - каже економістка. - І ніхто не хоче провокувати додаткові проблеми у фінансовій системі через Україну".

Джерело: https://t.me/bbcukrainian/15500

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Октябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович