18.05.2018 07:49
Просмотров: 331

Посол України: мільярдні збитки Італії від санкцій проти РФ - це міф

Посол України: мільярдні збитки Італії від санкцій проти РФ - це міф

Економічні санкції Євросоюзу проти Росії не шкодять італійській економіці і не завдають збитків у мільярди євро, як про це кажуть деякі експерти і російські політики.

Про це йдеться у статті посла України в Італії Євгена Перелигіна під назвою "8 міфів про збитки європейських економік від російських санкцій" у виданні Affaritaliani.

"ЄС ввів низку обмежувальних заходів стосовно осіб, установ та організацій, відповідальних за незаконні дії з боку Росії, зокрема, в зв'язку з порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, а також через військову агресію Росії. Це персональні, економічні санкції (заборона на економічну діяльність в Криму) і секторальні (обмеження на торгівлю озброєнням і т.д.), які не мають прямого впливу на італійську економіку", - йдеться у статті.

Посол також спростовує заяви про те, що Італія втрачає 3 млрд євро на рік через європейські санкції.

Він зазначає, що в останні роки спостерігається різке зниження італійського експорту до Росії: з 10,7 млрд євро в 2013 році (ще до введення санкцій) до 6,7 млрд в 2016 році.

Причиною цього став крах світових цін на нафту, що спричинило значне зниження валютних доходів РФ, зниження купівельної спроможності в Росії та девальвацію рубля.

За той самий період також спостерігалося скорочення імпорту до Росії з усього світу, а не тільки з Італії. Починаючи з 2017 року, коли ціни на нафту повернулися до зростання, а економічна ситуація в Росії стабілізувалася, імпорт з Італії також збільшився на 19,3%.

Перелигін також розвіює популярний міф, що санкції більше впливають на виробників італійської сільськогосподарської продукції і через це їх треба скасувати.

"По-перше, слід зазначити, що європейські санкції взагалі не впливають на аграрний сектор, навіть якщо експорт італійських товарів, пов'язаних із цим сектором, зменшився. Це пов'язано з тим, що Росія сама ввела ембарго на імпорт низки сільськогосподарських продуктів з ЄС", - зазначив він.

Источник: newsua.one

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Загрузка...
Февраль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович