01.07.2020 08:51
Просмотров: 92

Сьогодні банки мають достатньо коштів, щоб видавати кредити

Сьогодні банки мають достатньо коштів, щоб видавати кредити

Сьогодні банки мають достатньо коштів, щоб видавати кредити бізнесу та інвестувати в державні цінні папери, аби держава змогла профінансувати медицину та інші важливі під час кризи витрати.

Таку думку висловив заступник Голови Національного банку Олег Чурій в інтерв’ю для «Еспресо Капітал».

Те, як Україна переживає коронакризу, дуже контрастує з тим, як ми переживали всі попередні кризи. Ми не мусимо підтримувати банки. Навпаки банки підтримують економіку. А Національний банк вперше під час кризи має змогу знижувати свою облікову ставку.

Зараз найнижча в історії дієва облікова ставка – 6%. Під цей відсоток НБУ сьогодні видає кредити рефінансування. Сьогодні ми не маємо різних підходів до банків, для банків єдині правила. Вони дають нам ліквідну заставу. А ми даємо кошти рефінансування під 6%. І кажемо банкам: «будь ласка, кредитуйте економіку, купуйте державні цінні папери для фінансування бюджету». Так ми разом виведемо економіку на зростання.

Національний банк робить максимум можливого для підтримки економіки – знизили облікову ставку до найнижчого рівня в історії, запустили довгі і короткі інструменти підтримки ліквідності банків, стартували нові інструменти – валютні та процентні свопи.

Зараз попит на кредити знизився, адже маємо кризу та невизначеність. Після послаблення кризи бізнес створить попит на кредити, а банківська система буде готова кредитувати економіку.

Источник: facebook.com / Національний банк України

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Загрузка...
Июль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович