08.12.2018 11:24
Просмотров: 325

У Великобританії хочуть пристосувати старі вугільні шахти для вирощування овочів

У Великобританії хочуть пристосувати старі вугільні шахти для вирощування овочів

Старі вугільні шахти у Великобританії можуть знову приносити користь, але вже у якості підземних вертикальних ферм з вирощування овочів і зелені. Шахтні вали і тунелі розглядаються як «ідеальне середовище» для вирощування сільськогосподарських продуктів.

При розгортанні концепції в національному, а в подальшому і світовому масштабі, у людства з'явиться нова технологія для вирішення проблем перенаселення і браку ресурсів. Професор Університету Ноттінгема Саффа Ріффат переконаний, що такий метод виявиться економічно виправданим в умовах зростання населення, а для Великобританії це шанс вдихнути нове життя в міста після закриття вугільних шахт. Всього в країні налічується близько 150 тис покинутих шахт, що займають близько 25 тис кв. км під землею. Підземні лабіринти пропонують перетворити на вертикальні ферми з величезними теплицями. Незайнятих шахтарів можна знову залучити на роботи під землю, але вже в якості фермерів і робітників інших спеціальностей.

Досвід в організації підземних сільгосппідприємств в Великобританії вже є. Так, тридцятиметровий тунель неподалік Лондона, який використовували як бомбосховище в минулому столітті, перетворений в гідропонну ферму з вирощування зелені для столичних супермаркетів і ресторанів.

До переваг підземних ферм відносять їх незалежність від пори року і погодних умов на поверхні, менші витрати енергоресурсів на підтримку постійної температури і легкий доступ до води і азотних добрив. Проблема освітлення рослин для процесу фотосинтезу вирішується як за допомогою світлодіодів, так і передачею сонячного світла по оптоволоконному кабелю на глибину до 40 метрів. Майже всі інгредієнти, необхідні для вирощування таких культур, як салат, морква, гриби та полуниця, вже існують. Рівень температури та вологості повітря в цілому помірний і постійний, коли є готовий запас води, а також вуглекислий газ. Культури будуть вирощуватися у воді або підвішувати у повітрі, а також обприскувати водою та поживними речовинами.

Звичайно, для масштабного поширення технології існують очевидні труднощі – багато вуглевидобувних підприємств затоплені, інші – забудовані, але є і безліч об'єктів придатних для експериментів.

У Великобританії хочуть пристосувати старі вугільні шахти для вирощування овочів

Источник: elektrovesti.net

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Загрузка...
Апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович