16.03.2023 13:22
Просмотров: 304

Харківське КП, директора якого судять за корупцію, переплачує за шифер

Харківське КП, директора якого судять за корупцію, переплачує за шифер

Комунальне підприємство “Харківспецбуд” уклало угоду з ТОВ “Атлант Буд Схід” щодо придбання шиферу вартістю 1,087 мільйона гривень. Про це стало відомо під час моніторингу системи “Прозорро”.

Мова йде про придбання 1928 штук восьмихвильового шиферу IFCEM розмірами 1,13х1,75 м. Вартість одного листа становить 564 гривні, пише Харківський антикорупційний центр.

Варто зазначити, що комунальники не намагалися зекономити на придбанні товару, який не є унікальним. Угоду підписали без використання системи електронних закупівель прямим договором.

Роздрібна ціна у “Атланті”

ТОВ “Атлант Буд Схід” володіє будівельними магазинами “Атлант”, в яких зараз один лист саме такого шиферу коштує 529 гривень. Тобто дешевше, ніж купує комунальне КП.

Але у гіпермаркеті “Епіцентр” в Харкові такий шифер продається ще дешевше – 465 гривень за лист.

На харківській “Стройбазе” цей шифер є в наявності по 440 гривень за лист.

Тобто лише на цій закупівлі переплата може сягнути понад 100 тисяч гривень.

За даними сайту “Прозорро” з початку березня КП “Харківспецбуд” уклав угоду щодо придбання шиферу на суму 2,8 млн грн.

Директором цього комунального підприємства є Богдан Долина, який є обвинуваченим відразу у двох корупційних справах, але залишається на посаді. 

Крім того, в листопаді 2022 року на Долину поліцейські склали протокол за перебування за кермом у стані алкогольного сп’яніння, але у суді доказати звинувачення не змогли. 

Нещодавно ХАЦ писав, що поліція відкрила кримінальне провадження по факту переплат під час відновлення будинку по вулиці Полтавський Шлях. Підрядником на цих роботах було КП “Харківспецбуд”. Ще ХАЦ вдалось встановити, що акти виконаних робіт були підписані раніше, ніж роботи завершили. 

Нагадаємо, восени 2022 року ХАЦ аналізував освоєння коштів на відновлення житлових будинків у Харкові. Тоді вже сума грошей, які витратили на ремонти, сягнула півмільярда гривень. 

Основні підрядники, окрім комунальних підприємств, це наближені до міськради фірми, а процедура відбору не була прозорою. Навіть будматеріали у відомих магазинах комунальники примудряються купувати вище, ніж ціни вказані на сайтах маркетів. 

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Агентство Телевидения Новости


Сентябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович