Спецслужби рф вербували дітей через соцмережі на Харківщині: зафіксовано десятки випадків

На Харківщині правоохоронці викрили щонайменше 40 дітей, яких російські спецслужби завербували для виконання злочинних завдань проти України, зокрема диверсій і терактів.
Про це повідомив керівник Харківської обласної прокуратури Юрій Папуша під час зустрічі зі Спеціальною представницею Генерального секретаря ООН з питань дітей і збройних конфліктів Ванесса Фрейзер та делегацією ЮНІСЕФ.
За його словами, з початку повномасштабного вторгнення рф у Харківській області загинули 113 дітей, а ще 685 – зазнали поранень. Також пошкоджено понад 630 об’єктів дитячої інфраструктури.
Окремо учасники зустрічі обговорили загрозу вербування підлітків через соціальні мережі та месенджери, зокрема Telegram. За даними прокуратури, у 2023-2026 роках на Харківщині зафіксовано щонайменше 40 таких випадків. Неповнолітніх залучали до виконання конкретних злочинних завдань, а причетних до вербування представників рф наразі встановлюють правоохоронці.



