У Сербії студенти збирають підписи за дострокові парламентські вибори, щоб усунути президента Александра Вучича

Про це пише AP.
Акцію розпочали 28 грудня. Попри холод, студенти встановили майже 500 стендів у десятках міст і сіл. Формально це не петиція, але організатори кажуть, що так перевіряють рівень підтримки та посилюють тиск на владу.
Студенти вже понад рік залишаються рушійною силою протестів у країні. Масові акції почалися в листопаді 2024 року після трагедії на вокзалі в місті Нові-Сад, де через обвал даху загинули 16 людей. Причиною катастрофи вважають корупцію, але винних досі не покарали.
Президент Вучич відмовляється оголошувати негайні дострокові вибори, але припускає, що вони можуть відбутися наступного року. За планом, чергові парламентські та президентські вибори мають пройти у 2027 році.
▪️Сербія офіційно прагне вступити до ЄС, але Вучич підтримує тісні зв’язки з РФ і Китаєм. Після приходу до влади 13 років тому його уряд неодноразово звинувачували у придушенні свобод, корупції, зв’язках зі злочинністю, насильстві проти опонентів тощо.
Фото: Marko Drobnjakovic / AP
Джерело: https://t.me/babel/79140



