04.10.2021 08:51
Просмотров: 1037

Як відрізнити коронавірус від застуди чи грипу?

Як відрізнити коронавірус від застуди чи грипу?

Нежить, кашель, біль у горлі та висока температура - симптоми застуди, звичайного грипу чи коронавірусу часто схожі. Але деякі відмінності все ж є.

На перший погляд симптоми зараження коронавірусом SARS CoV-2 нагадують симптоми знайомої нам застуди або "звичайного грипу".

Часті симптоми COVID-19:

- Температура

- Сухий кашель

- Втрата нюху та смаку

Іноді проявляються і такі симптоми:

- Нежить

- Біль у м'язах

- Слабкість

- Біль у горлі

- Задишка

- Головний біль

- Запалення легень

Рідко проявляється симптом:

- Діарея (радше у дітей)

Чхання не є симптомом нового збудника. Той, хто чихає і у кого нежить, швидше за все, має застуду або звичайний грип.

Натомість втрата нюху та смаку є частим симптомом при COVID-19, а при застуді чи грипі не проявляється, навіть, якщо через закладений ніс або запалене горло нюх і смак притуплюються.

Ці типові симптоми можуть проявлятися, але не обов'язково! У багатьох хворих інфекція протікає асимптоматично або ж проявляються лише незначні симптоми.

Як відрізнити коронавірус від застуди чи грипу?

Інкубаційний період

За даними німецького Інституту ім. Роберта Коха, у середньому інкубаційний період становить 5-6 днів, іноді до 14 днів. При поганому самопочутті слід відмовитись від виходу на роботу, до школи тощо. Крім того, слід звести до мінімуму соціальні контакти.

Самостійна діагностика не завжди доречна! У разі сумнівів чи панічних настроїв слід звернутися до лікаря або до спеціалізованої "гарячої лінії" телефоном. Напряму ж вирушати до лікаря не треба, адже існує висока вірогідність зараження оточуючих. Для встановлення точного діагнозу лікар може зробити тест.

Найчастіші шляхи поширення

Найчастіше вірус передається повітряно-крапельним шляхом при диханні, кашлі, співі або крику. Саме тому рекомендовано зберігати дистанцію між людьми у 1,5 метра.

Ризик зараження підвищується під час перебування у тісних, погано провітрюваних приміщеннях, якщо там перебуває інфікована особа. Саме тому провітрювання приміщень є конче важливим. Передача на відкритому повітрі - радше рідкість, особливо, за умов збереження соціальної дистанції.

Передача через заражені поверхні, особливо у безпосередній близькості до заразної особи, також не виключена.

Ефективні профілактичні заходи:

- Дотримання соціальної дистанції

- Дотримання гігієни

- Носіння маски

- Провітрювання

- Швидка ізоляція осіб з підтвердженим позитивним діагнозом

- Оперативне встановлення та карантин для контактних осіб

До слова, дотримання соціальної дистанції, маски та провітрювання допомагають не лише попередити поширення коронавірусу, але й грипу та інших інфекцій.

Грип чи застуда?

Навіть лікарі часом не можуть розрізнити між "звичайним грипом" та "простою застудою" виходячи з симптомів хворого.

У разі нормальної застуди спочатку, як правило, дере в горлі, потім тече з носу, і зрештою - починається кашель. Протягом кількох днів у нас болить горло, нежить, мокрий чи сухий кашель, дещо підвищена температура, голова болить, і ми почуваємося безсилими.

Справжній грип, натомість, часто дуже раптово збиває з ніг. Голова та кінцівки болять, з'являється сухий кашель та хрипота, болить горло, температура піднімається, подекуди до 41 градуса, часто людину морозить. Хочеться лише лежати в ліжку, почуваєшся абсолютно безсилим, апетиту немає, а сон може тривати годинами.

Проста застуда, як правило, триває лише кілька днів, симптоми за тиждень зникають. Справжній грип, натомість, зазвичай дещо триваліший, він вибиває хворого зі звичного ритму на тиждень, повне одужання триває часом кілька тижнів.

У Німеччині Постійна комісія з питань щеплень (STІKO) рекомендує раз на рік робити щеплення проти грипу всім, хто ризикує особливо серйозно захворіти. До цієї категорії належать люди у віці понад 60 років, хронічно хворі будь-якого віку, вагітні, а також мешканці будинків для літніх людей.

Крім того, захищатися за допомогою вакцини варто також тим, хто має контакт із великою кількістю людей. Це, приміром, медичний персонал або люди, які працюють в установах, через які проходить багато публіки.

Коли потрібно приймати антибіотики?

Більшість застудних захворювань та грип викликані вірусами, проти яких антибіотики не допомагають.

Антибіотики створені для боротьби з бактеріями, а не вірусами. Вбиваючи мікроорганізми чи уповільнюючи їхній розвиток, антибіотики підтримують нашу імунну систему. Зокрема, вони атакують клітинні стінки бактерій чи їхній обмін речовин. Приміром, пеніцилін порушує синтез у клітинних стінках мікроорганізмів. У них, таким чином, з'являються дірки, а бактерії з дірявими клітинними стінками нежиттєздатні та просто лускаються.

Застосовувати антибіотики є сенс, коли бактерії потрапили в організм повз ослаблену імунну системи та розмножуються в ньому. Адже таким чином можуть виникнути запалення, а окремі органи зазнати часом тривалих ушкоджень. Запалення легень, ангіна, запалення сечового міхура чи кори головного мозку здебільшого викликані бактеріями. У цих випадках застосування антибіотиків має сенс.

Від редакції: Матеріал опубліковано на початку лютого 2020 і оновлено з урахуванням нових даних.

Источник: dw.com

Новости портала «Весь Харьков»


Март
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович