27.07.2021 09:20
Просмотров: 269

МОЗ взяло участь у Саміті ВООЗ із питань психічного здоров’я

МОЗ взяло участь у Саміті ВООЗ із питань психічного здоров’я

В Афінах, Греція, 22-23 липня 2021 року відбувся саміт високого рівня, присвячений необхідним заходам з подолання негативного впливу пандемії COVID-19 на психічне здоров'я населення і на системи надання послуг у Європейському регіоні ВООЗ.

Мета проведення цієї міжнародної наради – заручитися підтримкою країн і виробити чіткі пропозиції, які дозволять зробити охорону психічного здоров'я центральним компонентом процесу економічного і соціального відновлення. Це дасть змогу проаналізувати уроки, отримані в ході пандемії, і скористатися колективним досвідом, накопиченим за довгі роки проведення змін у сфері охорони психічного здоров'я.

Україну на саміті представляла заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак, яка виступила на Міністерському форумі під час обговорення проблем разом з очільниками міністерств та представникам і профільних відомств Греції, Іспанії, Франції, Вірменії, Великої Британії, Румунії та інших держав.

Під час проведення саміту учасники обговорили низку тем:

— досвід європейських держав у протидії пандемії;

— процес вакцинації населення;

— збереження психічного здоров'я медичних працівників;

— зниження кількості госпіталізацій та поширення послуг з психічного здоров'я на первинну ланку й у громади;

— функціонування мобільних психіатричних бригади та впровадження дистанційних форм надання психіатричної допомоги;

— залучення до прийняття рішень пацієнтів та соціально відповідального бізнесу.

На саміті міністри охорони здоров'я та представники інших держав-членів ВООЗ з Європейського регіону підтвердили свою прихильність наявним резолюціям на всіх рівнях, пов'язаних з психічним здоров'ям.

“Ця зустріч стала важливою віхою на шляху до формування консенсусу стосовно Європейської рамкової основи для дій щодо психічного здоров'я на 2021-2025 рр. і резолюції за темою охорони психічного здоров'я напередодні 71-ої сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ і початку роботи Європейської коаліції з охорони психічного здоров'я”, - йдеться в повідомленні ВООЗ.

Пандемія COVID-19 ще більше підкреслила надзвичайну важливість психічного здоров'я та підвищила його значення в контексті глобальних дискусій. На прохання Європейського регіонального директора ВООЗ в лютому 2021 року була створена технічна консультативна група, до завдань якої входить надавати поради та рекомендації щодо ключових наслідків COVID-19 для психічного здоров'я населення, а також щодо найважливіших заходів, які держави-члени можуть прийняти з метою подолання цих наслідків.

Серед найважливіших завдань визначено необхідність вчинити значущі дії для збереження психічного здоров'я на індивідуальному та суспільному рівнях у Європейському регіоні ВООЗ.

“Від імені Міністерства охорони здоров’я України та міністра Віктора Ляшка я висловила вдячність офісу ВООЗ за залучення України до списку пріоритетних країн у спеціальній ініціативі ВООЗ із психічного здоров'я. Це для нас не тільки почесно, але і є великою відповідальністю і шансом з допомогою міжнародного експертного середовища змінити якість психіатричної допомоги в Україні в інтересах наших громадян”, - заявила Ірина Микичак.

Источник: moz.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Загрузка...
Сентябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович