29.08.2020 10:01
Просмотров: 380

"Моїй Мамі та іншим Жінкам": Альона Воробйова готує книгу про рак, який може відібрати майбутнє, але не здатність любити життя

"Моїй Мамі та іншим Жінкам, яким страшно. Було чи буде," - з цих слів починається артбук "Мистецтво жити під час хіміотерапії". До нього увійшли роботи 10 професійних фотографів і щоденникові записи харків'янки Альони Воробйової, зроблені під час її лікування від раку. Авторка зазначає, що книга не тільки про хворобу, а хіміотерапія - метафора. І говорить з читачами про страхи смерті, болю, самотності, про їхню владу над людьми і про те, який потенціал для розвитку вони можуть дати. Книга пропонує незвичний, світлий і життєствердний погляд на таку страшну хворобу як рак, щоб підтримати інших онкохворих і допомогти їхнім близьким. Артбук "Мистецтво жити під час хіміотерапії" вийде восени 2020 року у харківському видавництві "Віват".

Моїй Мамі та іншим Жінкам: Альона Воробйова готує книгу про рак, який може відібрати майбутнє, але не здатність любити життя

Альона Воробйова знайома багатьом харків'янам як арт-директорка культурного центру ART AREA ДК, організаторка численних концертів, фестивалів і культурних подій у Харкові. На її пост у фейсбуці про те, що в неї діагностували рак молочної залози, відгукнулися сотні артистів, письменників, художників та інші творчі люди з різних країн. На підтримку Альони її друзі з арт-середовища проводили аукціони, продавали свої роботи, організовували концерти. Наймасштабнішим з них став "Найрідніший концерт" у Харкові, частину квитків на який подарували пацієнтам і лікарям онкологічних лікарень. Така неймовірна підтримка також стала одним із мотивів для дівчини рухатися вперед у своїй боротьбі.

Альона захворіла на рак у 38 років, як колись і її мама. Але мама відмовилася лікуватися, злякавшись хіміотерапії, її наслідків, втрати волосся, а з ними - жіночності. Альоні було 16 років, і вона добре пам'ятає ту паніку і страх, що переживала її мама. Коли Альона дізналася про свій діагноз, вже її старшій доньці було 16, а сама вона зіткнулася з тим же страхом: "без волосся я буду не жінка, недостатньо жінка." Але не могла дозволити собі злякатися і програти. Тому що знала, як страшно буває дітям, коли їхня мама помирає.

Моїй Мамі та іншим Жінкам: Альона Воробйова готує книгу про рак, який може відібрати майбутнє, але не здатність любити життя

Протягом восьми місяців дівчина проходила курс хіміотерапії. З самого початку їй не вистачало інформації про те, наскільки важко психологічно їй буде пережити “хімію”, до кого і куди звернутися по допомогу. Виникало багато питань, які не було кому поставити. За словами Альони, система медицини в Україні націлена на відновлення тіла і мало опікується психологічним станом людини - в той час як емоційні реакції часто критично впливають на здоров'я. "У мене було розуміння, що все, що я відчуваю, треба записувати - розповідає Альона - щоб хтось інший, коли почне рух цим шляхом, уже не йшов у темряві, як я. Немов я беру за руку іншу жінку і веду її за собою. Тому що так - там буде страшно, буде боляче і самотньо, але там же буде і багато всього, за що ти будеш вдячна: пізнання себе, трансформація поглядів, нові цінності і неймовірний потенціал."

Перед першим курсом хіміотерапії подруга Альони, фотографка Вікторія Агуреєва, запропонувала їй зробити фотосесію, щоб відволіктися від хвороби і зберегти пам'ять про її волосся - для неї самої, для дочок. Пізніше традицію фотосесій продовжили ще дев'ять фотографів: Катерина Переверзева, Каміла Давлятшина, Владислав Краснощок, Ігор Чекачков, Марго Колобова, Валентин Кузан, Анна Семенова, Тетяна Булгакова і Дмитро Чирик. Альона за порадою друзів вирішила об'єднати їхні фото і свої тексти. Так з'явився артбук "Мистецтво жити під час хіміотерапії", який дає можливість поглянути через фільтр мистецтва на лякаючу багатьох тему.

Озвучила ідею артбука і взяла на себе загальну координацію по його випуску культурна менеджерка Марія Какуріна. Як розповідає сама Марія, "Я бачу в мистецтві не тільки можливості для самовираження, а й інструменти, які можуть змінити багато чого в житті людей. Я вірю, що наш артбук допоможе й іншим знаходити сили жити і не опускати руки."

Артбук вийде у харківському видавництві "Віват", яке відоме своєю відкритістю до соціально важливих тем та проєктів. "Піднімати через наші книги питання, важливі для суспільства, ми вважаємо одним зі своїх завдань - говорить Юлія Орлова, директорка видавництва. - Тема онкозахворювань - одна з таких, і мені вона, на жаль, близька - з цією хворобою зараз бореться і моя мама. Знаю, що ця книга допоможе тим, хто стикнувся з цим діагнозом, їхнім рідним. Я читаю Альону на Фейсбуці і захоплююся нею. Мені здається, що якби Альона не звернулася в наше видавництво, ми б самі бігали за нею і пропонували випустити артбук "Мистецтво жити під час хіміотерапії" саме у нас"- жартує Юлія Орлова.

Моїй Мамі та іншим Жінкам: Альона Воробйова готує книгу про рак, який може відібрати майбутнє, але не здатність любити життя

"Моїй Мамі та іншим Жінкам, яким страшно. Було чи буде," - з цих слів починається артбук "Мистецтво жити під час хіміотерапії." До нього увійшли роботи 10 професійних фотографів і щоденникові записи харків'янки Альони Воробйової, зроблені під час її лікування від раку. Авторка зазначає, що книга не тільки про хворобу, а хіміотерапія - метафора. І говорить з читачами про страхи смерті, болю, самотності, про їхню владу над людьми і про те, який потенціал для розвитку вони можуть дати. Книга пропонує незвичний, світлий і життєствердний погляд на таку страшну хворобу як рак, щоб підтримати інших онкохворих і допомогти їхнім близьким. Артбук "Мистецтво жити під час хіміотерапії" вийде восени 2020 року у харківському видавництві "Віват".

Книга вийде восени 2020 року накладом в 500 примірників. Створення артбука підтримав Український культурний фонд. В рамках цієї співпраці всі книги передадуть онкологічним центрам, бібліотекам і галереям у всіх областях України. На сторінках проєкту в соцмережах буде викладений повний список місць, де кожен і кожна зможуть подивитися і почитати артбук абсолютно безкоштовно.

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатися з думкою автора.

Новости портала «Весь Харьков»


Загрузка...
Сентябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович