27.05.2017 12:44
Просмотров: 1968

Радянська форма на шкільних випускних: молодіжна субкультура з РФ та тиск вчителів

Радянська форма на шкільних випускних: молодіжна субкультура з РФ та тиск вчителів

Під час святкування шкільних випускних в соцмережах масово почали з’являтися світлини та повідомлення про вбрання випускниць у форму радянського зразка. З чим це може бути пов’язано, поки достеменно невідомо. В різних випадках діти говорять про моду на радянську форму, яка пов’язана з молодіжними субкультурами з Російської Федерації та про тиск вчителів.

Пропонуємо збірку постів та журналістські розслідування на цю тему. Очевидно, що такі випадки потребують більш глибокого розслідування з метою виявлення джерела цих впливів.

Тема не пройшла повз увагу громадян. За посиланнями можна прочитати її бурхливі обговорення.

Ріна Леон

Я сильно сдерживаюсь от всякого рода негативизма последнее время. Намеренно не хочу писать гадостей. Но сегодня задумалась.

После кайфа на последнем звонке в Очаге и на выпускном представлении 4-классников там же, нас с Масей дернуло заехать в Парк Горького. Дорогие мои, я себе такого даже представить не могла!

Аллеи крутого европейского парка заполонили толпы грудастых кобыл* в типасоветской школьной форме с бантиками и фартучками. Я сначала в недоумении пыталась понять: “Откуда они взяли эти колючие раритеты в таких количествах?!”. Потом, присмотревшись, поняла, что это иллюзия, платья никакие не форменные. Подделка. Еще минут 20 я соображала: “Ведь чтобы добыть одинаковых типаформенных платьев и фартучков, это же надо было как-то заранее сгенерировать спрос. Значит это не импульсивное бессмысленное, а спланированное коллективное помешательство…”

Я все не могла понять, а их толпы шли и шли мимо, пьянее с каждой новой волной…

И потом мы решили уйти из парка. Дуся спросила: “Мама, а кто придумал всем девочкам делать прически под белого Чебурашку? Она же уродует всех! Это такая традиция?”. Обсудили. У метро уже Дуся спросила: “А почему они надевают ленты? И эту форму? Они же не были в советской школе, как ты? Они же, наверное и родились уже не в СССР?” Я не нашлась что ответить.

И стала думать:

Почему абсурдность этой затеи осознает 9-летний ребенок? Что стало с мозгами родителей, которые радуются этому празднику садо-мазо-фетиш-педофилии?

Действительно ли я хочу жить в мире, где, придя в городской парк мой ребенок сможет случайно окунуться в это?

Какого дихлофосу налить в головы родителям, чтобы вытравить этих постсоветских псевдоностальгических тараканов? И долго ли?

UPD: Пост был изначально подзамочным для специфичной простойки моих френдов, которым понятна лексика. В связи с просьбой открыть текст для публики, поясняю:

1) здесь нет злости, только вопросы, на которые я пытаюсь найти ответы;

2) грудастые кобылы – это не форм-фактор, это стиль поведения, характеризующийся отсутствием собственного мнения, присутствием при этом активного громкого действия, направленного, как правило, на реализацию желания понравиться альфам в коллективе.

Наталка Ляшенко

Розповідала знайома. Вчителька каже батькам, що діти ЗАХОТІЛИ бути у фартучках. Батьки, так єєє, це ж треба витрачатися. Нічо не нада витрачатися, зараз можна на прокат взяти. На том і порешили, батьки були не протів. Моя знайома каже, ви шо, ку-ку, хочете опозоритися на весь світ??? Закінчилося тим, що ніхто не зміг поїхати в прокат, тому відмінили, а так би….

Liudmila Yamschikova

із жахом дивилася відео, в якому дєвачкі радісно так розповідають, що вдягати страшну коричневу сукню та фартучок покоївки на свій випускний – то красиво та є традицією;

так от, дєвачкі, коли ми вчилися у школі, ми не могли дочекатися вже того травню, аби закинути важку смердючу шерстяну сукню з довгими рукавами (так-так, короткі рукави з’являлися лише тоді, коли сукня ставала малою і її збиралися викидати. ну, або коли рукава протиралися ;) ) у корзину для прання і ходити у школу в блузці-спідниці. блузка була не біла (як же ж її щодня прати? а бруднилася вона об шкільні парти за кілька уроків), а якась блакитна чи хакі, але все одне то було неабияке звільнення від того жаху, яким була совкова шкільна форма.

красиво, кажете? ну-ну….

Оксана Яцюк

А тепер поясніть мені, чому це на останній дзвоник у Вінниці треба одягати фартушки радянські і плаття коричневі? Щоб СРСР згадати?

Hanna Churkina

Трохи з історії шкільної форми радянського зразка:

– вперше коричневі сукні для дівчаток з фартушками з’явились в царській Росії у 1896 році

– у 1917 році форма була скасована , як ознака приналежності до буржуазії

– знов форма з’явилась в радянському союзі після Другої Світової війни ( як кажуть бабусі, що напевно із-за того, що країна була злиденною й у багатьох це був єдиний наряд у гардеробі )

– потім були й реформи в цій галузі, одначе більш вони стосувались хлопчачоі форми.

-після перебудови та сексуальної революції кожен школяр мріяв закинути цю ганчірку подалі й робили це з великим задоволенням

Підсумовуючи це все я остаточно питаю вас , чи потрібно нам це жахіття, коли в нас є наші рідні, намолені бабусями, оквітчані визерунками , святкові, індивідуальні вишиванки?

Женя Дисс

Я поняла, что такое вот эти выпускницы- 2016, с бантами и в фартушках. Это артподготовка к референдуму о Новороссии через 10. лет. Продуманная. Такая же, как георгиевские ленточки , появившиеся в 2002-м

Источник: maidan.org.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович