24.04.2021 07:46
Просмотров: 690

Впевнені, що посадовець зазначив неправдиві відомості у декларації? Повідомте про це до НАЗК для початку повної перевірки

Впевнені, що посадовець зазначив неправдиві відомості у декларації? Повідомте про це до НАЗК для початку повної перевірки

У повній перевірці НАЗК уже 403 декларацій. 109 з них НАЗК розпочало на підставі заяв від громадян та ЗМІ.

Для НАЗК важливо, щоб повна перевірка декларацій здійснювалася щодо тих посадовців, які реально приховують свої статки від громадян, або публічних службовців на посадах, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище або посаду з високими корупційними ризиками.

Саме тому заяви від громадян та ЗМІ є для нас одним із найважливіших джерел про можливі порушення антикорупційного законодавства.

Отже, якщо ви впевнені, що посадовець вніс до декларації неправдиву інформацію, повідомте про це НАЗК.

А для того, щоб на підставі заяви найпевніше було розпочато повну перевірку декларації, переконайтеся, що вона враховує наступне:

● Ваше звернення повинно стосуватись конкретного декларанта або членів його сім’ї.

● Звернення повинно мати фактичні дані, які зазначені або повинні бути зазначені в декларації та можуть бути перевірені, а також вказують на можливе відображення в декларації недостовірних відомостей, якщо такі відомості стосуються майна або іншого об’єкта декларування, що мають вартість і можуть відрізнятися від достовірних на суму, яка дорівнює або перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на день подання декларації.

● Рекомендовано, щоб декларація про яку ви хочете повідомити містила інформацію за повний звітний період. Наприклад, це можуть бути декларації типу “щорічних” та “після звільнення”.

● Недостовірні відомості, про які ви хочете повідомити, повинні бути вказані у останній поданій декларації за звітний період. Суб’єкт має право внести зміни до декларації. Тому варто перевірити, чи справді ви переглядаєте останню подану декларацію, оскільки у Реєстрі може існувати одна або декілька виправлених. Дата та час подання декларацій вказані в Реєстрі під іменем суб’єкта декларування.

● Зверніть увагу, що суб’єкт повинен задекларувати активи, якими володів або користувався він та/або члени його сім’ї станом на 31 грудня звітного року або протягом не менше 183 днів упродовж року. При цьому норма стосовно користування упродовж 183 днів діє лише з 2020 року та не стосується декларацій за попередні роки.

Важливо: якщо ви повідомляєте про активи, набуті посадовцем в 2021 році, такі дані можна перевірити лише після подання ним декларації вже в 2022 році.

Які дані можуть допомогти при розгляді вашого звернення?

● для нерухомого майна – адреса розташування майна, кадастровий номер земельної ділянки, інші відомості про об’єкт майна, підтвердження користування суб’єктом декларування чи членами його родини цим майном;

● для транспортних засобів – номер та модель автомобіля, підтвердження користування транспортним засобом суб’єктом декларування чи членами його родини;

● для незадекларованих видатків – обставини здійснення видатків та орієнтовні суми тощо. Додайте до звернення фото- та відеопідтвердження порушення, якщо вони у вас є.

Подати звернення можна надіславши інформацію та підтверджувальні документи на електронну адресу anticor_reports@nazk.gov.ua

Источник: nazk.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович