08.12.2018 10:47
Просмотров: 374

Укртрансгаз звертається до правоохоронних органів через сплановані незаконні дії групи РГК на газовому ринку

Укртрансгаз звертається до правоохоронних органів через сплановані незаконні дії групи РГК на газовому ринку

Групою РГК була здійснена спроба масштабної провокації з метою зриву поставок газу споживачам в розпал опалювального періоду та «переділу» ринку газу.

03 грудня афілійовані з групою РГК компанії (ТОВ «РГК Трейдинг» та обласні газзбути) синхронно подали в Інформаційну платформу Укртрансгазу фіктивні заявки на постачання газу близько 100 споживачам по всій Україні. При тому зазначені споживачі вже мали заведені номінації на грудень від своїх чинних постачальників, з якими в них були укладені договори. Така аномальна активність компаній РГК була зафіксована у всіх регіонах України крім Кіровоградської, Одеської, Донецької та Луганської областей (Інформація щодо задвоєних обсягів при обробці електронного файлу станом на 03.12.2018).

Варто зазначити, що у випадку подачі номінацій від декількох компаній на одного споживача, відповідно до Кодексу ГТС, Укртрансгазу необхідно додатково отримати листи-підтвердження від такого споживача, що збільшує тривалість опрацювання номінацій. Зазвичай Оператор ГТС може отримати в день не більше 2 подібних задвоєних заявок, як правило, внаслідок технічних помилок.

Наступним кроком спланованої провокації стало резонансне та демонстративне відключення газу підприємствам та закладам соціальної сфери операторами ГРМ (облгази), що входять в ту ж таки групу РГК. Відключення відбувалися, починаючи з 03 грудня, в порушення встановленої законом процедури під приводом начебто відсутності підтверджених номінацій. Їх очевидна мета – дискредитувати роботу державного підприємства Укртрансгаз та, в незаконний спосіб, стати постачальником для ряду великих та платоспроможних споживачів газу.

Звертаємо увагу на те, що решта компаній-постачальників вчасно і корректно подають номінації/реномінації через Інформаційну платформу на грудень, які в шатному режимі опрацьовуються Оператором ГТС.

Наразі ситуація зі зловмисним здвоєнням номінацій повністю врегульована співробітниками Укртрансгазу, постачальники отримали підтвердження коректних заявок.

У результаті спроби масштабної дестабілізації ринку природного газу, Укртрансгаз звертається до НКРЕКП, Антимонопольного комітету, правоохоронних органів та СБУ з проханням вжитих всіх необхідних дій з притягнення до відповідальності організаторів та виконавців цієї злочинної оборудки. Адже подібні незаконні дії в розпал опалювального періоду та особливо на території областей, де введено воєнний стан, можуть спричинити катастрофічні наслідки для країни.

Источник: utg.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Темы: газ, Украина

Читайте ещё:

Загрузка...
Апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович