Розвінчуємо міфи про індукційні плити
Індукційні плити стають дедалі популярнішими. Проте й міфів про цей кухонний прилад поширюється немало. Тому важливо розібратися, яка інформація є правдивою, а про яку вже потрібно забути.
Великі витрати енергії
Цей міф легко руйнується, якщо зрозуміти принцип роботи приладу. Є декілька робочих режимів, що й впливає на споживання електроенергії. Наприклад, якщо встановити робочу температуру 200–220 °С, то плита працюватиме, майже не вимикаючись. Якщо ж встановити низьку температуру, то пристрій буде, періодично деактивуючись, просто підтримувати заданий режим. Саме тому, якщо головною метою є економія електроенергії, варто купити кухонну плиту індукційну. У чому ще полягає економія? Індукційні поверхні нагрівають виключно дно посуду та простір під ним. Тож якщо прибрати чайник чи пательню, споживання електроенергії миттєво припиниться. У випадку з електричними чи газовими плитами припинення витрат енергоресурсів починається тільки з моменту вимкнення конфорки.
Необхідність купувати спеціальний посуд
Дійсно, є певні вимоги до посуду, який буде використовуватися для приготування їжі на індукційній плиті. А саме:
- ідеально рівне дно;
- матеріалом має бути феромагнітний сплав.
Проте багато каструль і пателень, які вже роками використовуються на кухні, повністю відповідають таким вимогам. Крім того, можна додатково перевірити свої кухонні прилади на відповідність: прикладіть до дна магніт, якщо він прилипає, то посуд можна застосовувати для індукційної плити.
Складний догляд
Насправді догляд за такою поверхнею надзвичайно простий: достатньо протерти плиту м'якою серветкою, щоби видалити свіжі забруднення, які з'явилися в процесі використання. З огляду на те, що нагрівається виключно площа плити, яка контактує з посудом, здебільшого вдається уникнути пригорання шматочків їжі чи утворення інших складних забруднень.
Небезпека для здоров'я
Власникам індукційних плит не варто боятися згубного електромагнітного впливу: ці показники суворо контролюються ВООЗ і перебувають у межах норми. Тому безпечність такого різновиду кухонної техніки є обґрунтованою. Якщо вже говорити про електромагнітне поле, яке випромінюють майже всі електроприлади, то лідерами в цій сфері є мікрохвильові печі та перфоратори. Проте навіть такі девайси вважаються безпечними для людини. Звісно ж, за умови дотримання правил експлуатації. Придбати побутову техніку, яка повною мірою відповідає всім вимогам безпеки, можна в магазині Алло в Харкові.
Високий ризик опіків
Звісно ж, йдеться про варильну поверхню, тому ймовірність опіків є. Проте вона набагато нижча, якщо порівнювати з електричними чи газовими плитами. А все тому, що електроенергія в них перетворюється на електромагнітний імпульс, через що відбувається локальне нагрівання посуду, а не всієї поверхні.