13.10.2021 07:45
Просмотров: 399

Камені і пил, доставлені Китаєм з Місяця, виявилися аномально молодими

Камені і пил, доставлені Китаєм з Місяця, виявилися аномально молодими

У грудні минулого року китайський місячний супутниковий апарат Chang’e – 5 повернувся на Землю зі зразками каменів і пилу, зібраними на Місяці ще в 1976 році. Дослідники, які вивчають унікальний місячний ґрунт, використовували передові наукові інструменти для визначення їх віку і прийшли до висновку, що вони є наймолодшими каменями, що коли-небудь знаходили на супутнику нашої планети.

Нове дослідження — одне з перших, опублікованих в ході новаторської місії Chang’e-5. Вік каменів, зібраних під час місій “Аполлонів” і “Місяця” в 1960-х роках, становить не менше трьох мільярдів років, що вказує геологам, що з того часу місяць не спостерігав вулканічної активності.

Проте нещодавно зроблені віддалені зображення місячної поверхні дозволили припустити, що тут можна знайти набагато молодші породи. Місія Chang’e-5, призначена для збору каменів з деяких наймолодших вулканічних поверхонь на Місяці, надала прекрасну можливість підтвердити ці підозри.

Міжнародна група вчених використовувала великі мас-спектрометри для вивчення хімії зразків Chang’e – 5 і аналізу розпаду радіоактивних елементів в них. Результати виявилися вкрай цікавими.

“Проаналізувавши хімічний склад нових місячних порід, зібраних в рамках недавньої місії Китаю, ми визначили, що вік нових зразків становить близько двох мільярдів років, що робить їх наймолодшими вулканічними породами, ідентифікованими на місяці», — заявив автор дослідження професор Олександр Немчин з австралійського університету Кертіна.

Це не тільки змінює наше уявлення про те, як давно Місяць був вулканічно активний, але і підтверджує ефективність методів дистанційного спостереження, що служить хорошим ознакою для вивчення інших планет.

Тепер вчені хочуть зібрати ще більше зразків, щоб зрозуміти, коли саме Місяць виявляв найвищу вулканічну активність і як давно закінчилося формування її порід – це може багато розповісти про історію і справжнє походження супутника.

Источник: nnews.com.ua/

Новости портала «Весь Харьков»


Темы: космос

Читайте ещё:

Загрузка...
Октябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович