11.09.2021 10:48
Просмотров: 1006

Китай випробує ядерний реактор на торієвому паливі - він може стати майбутнім атомної енергетики

Китай випробує ядерний реактор на торієвому паливі - він може стати майбутнім атомної енергетики

Якщо експеримент буде успішним, це допоможе Китаю досягти цілей щодо захисту клімату і підштовхнути розвиток власної економіки. До того ж, Китай є першою країною, у якої з'явится шанс комерціалізувати цю технологію.

Торію набагато більше на Землі, ніж урану. Через 150 років урану на Землі майже не залишиться, а торію буде все ще дуже багато. Тому у Китаї вирішили тестувати можливості торію вже зараз. До того ж, торій в цій країні виробляється в значних обсягах, як відходи виробництва при видобутку рідкоземельних матеріалів.

Китайський проект, судячи зі слів фахівців, повторює експериментальний рідкосольових ядерний реактор з 60-х років американської національної лабораторії Оук-Ридж. Відомо, що китайські вчені привнесли в розробку дуже багато нових ідей.

«Якби мені дозволили, я б полетів туди першим літаком, - заявив Саймон Міддлбург, фахівець з ядерних матеріалів з Університету Бангора в Великобританії. - Ми дізнаємося дуже багато нового».

Рідкосольовий китайський реактор буде виробляти всього 2 МВт теплової енергії (а електричної ще менше), але він стане випробувальним майданчиком для вивчення матеріалів, середовищ та радіоактивності на всіх етапах роботи реактора. Це буде тест технологій, які, в разі успіху, значно просунуть Китай в бік енергетичної незалежності та вуглецевої нейтральності.

Рідкосольових торієвий реактор не вимагає циклу завантаження і зміни палива. Паливо з торію та невеликої частки урану завантажується безпосередньо в розплав і автоматично подається в зону ректора, а потім виводиться з нього. У торієвому реакторі вода використовується у другому контурі, який не входить в реактор.

В ході ядерної реакції ізотоп торія опромінюється в реакторі допоміжним радіоактивним паливом і поглинає нейтрони, утворюючи уран-233, який вже розщеплюється з виділенням тепла. Китайський реактор стане першим, який в рідкосольових розплавах як паливо буде використовувати торій. Якщо технологія себе виправдає, в Китаї почнуть будувати торієвий реактор потужністю 373 МВт.

Источник: elektrovesti.net

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович