20.09.2019 09:58
Просмотров: 211

У США знайшли уламки корабля капітана Кука

У США знайшли уламки корабля капітана Кука

Команда водолазів змогла дослідити частину конструкції корабля

Американські археологи заявили, що знайшли дерев'яні уламки корабля, який належав капітанові Куку. Про таке повідомляє "НВ" з посиланням на The History Blog.

Уламки судна виявили біля узбережжя штату Род-Айленд.

Слід зазначити, що команда водолазів змогла дослідити частину конструкції корабля і дійшла висновку, що дерев’яні будівельні матеріали схожі за розміром і розташуванням на ті, які використовували на судні "Індевор", що належало знаменитому капітанові.

"Ми не думаємо, що знайдемо щось з написом "Капітан Кук спав тут", це малоймовірно. Але якщо ми знайдемо щось менше, що узгоджується з тим, як використовували судно – як транспорт і як тюремний корабель у Ньюпорті, то ми знатимемо, що знайшли "Індевор", – сказала керівник дослідницької групи Кеті Аббасс.

У США знайшли уламки корабля капітана Кука

Довідка. Корабель "Індевор" був побудований 1764 року в доках приморського містечка Уітбі. Судно використовували для перевезення вугілля, тоді воно мало назву "Граф Пемброк". Корабель належав до розряду "кет-Білт" – судів з прямим широким носом. У документах першого плавання Джеймса Кука "Індевор" незмінно називають барком.

Знаменитий Джеймс Кук командував цим кораблем під час першої експедиції в Тихий океан (1768−1771 рр.).

У той час як капітан судна одразу ж став знаменитістю після свого повернення, "Індевор" плавав спочатку на Фолклендських островах, а потім, після продажу приватним власникам, його використовували як транспорт для британських солдатів і тюремний корабель під час війни за незалежність США. Лише через сім років після повернення з епічної тихоокеанської подорожі, "Індевор" був затоплений англійцями.

Источник: 5.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Темы: История, США

Загрузка...
Октябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович