18.07.2019 06:12
Просмотров: 698

Чекали 30 років: у центрі Харкова відсвяткували “мовний закон” (ВІДЕО)

Чекали 30 років: у центрі Харкова відсвяткували “мовний закон” (ВІДЕО)

Українські пісні, вірші та народні інструменти. У центрі Харкова відсвяткували набуття чинності законом про українську мову.

На майдані Свободи святкують набуття чинності законом “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Один з координаторів харківського Євромайдану Володимир Чистилін стверджує: на цей день чекали майже 30 років. Сподівається, що закон об’єднає українців.

Володимир Чистилін, співкоординатор харківського Євромайдану

Дуже прогресивний, дуже правильний і для Харкова дуже важливий. Ми живемо в тому місті, де іноді зневажають українську мову. Нам доводиться постійно доводити, що Харків – це Україна. І тому ми зібралися в колі однодумців відзначити це свято для нас. Це перемога.

Григорій, учасник акції

У політичному плані це – неперевершено. Для мене українська мова. Я дома розмовляю, на роботі розмовляю, спілкуюся і знайомлюся. Це – фіксація того, що назад до русифікацїї повороту не буде.

На концерті виступають артисти з народними музичними інструментами. Також співають українські пісні та читають вірші. Учасники акції вважають: такі заходи особливо важливі для дітей і молоді, адже виховують патріотизм.

Але є й ті харків’яни, що проходять повз майдану. Кажуть: для них приводу для святкування – немає.

Максим, харків’янин

Я украинский язык знаю, понимаю, но разговариваю по-русски. Это же Харьков, здесь все почти по-русски разговаривают.

Олександр, харків’янин

Я разговариваю на русском. Это два родных языка. По крайней мере, в мое время это так было. Сейчас будет воспитываться общество по-другому. Наверное, это так будет.

Музикант Василь Рябко каже: головне, щоб в Україні був мир. А в побуті кожен має право розмовляти тією мовою, якою забажає.

Василь Рябко, музикант

Це їхнє право – розмовляти іншою мовою. Більше мова про якісь офіційні речі. Більше мова про телеефіри, які зараз на 70% російськомовні. Це поступовий перехід на те, як має бути в цивілізованій країні.

Источник: objectiv.tv

Автор: Ніколь Костенко

Новости портала «Весь Харьков»


Темы: харьков

Загрузка...
Декабрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович