20.01.2020 06:52
Просмотров: 263

Лідер ерзян закликає Україну привернути увагу ПАРЄ до примусової русифікації корінних народів РФ

Лідер ерзян закликає Україну привернути увагу ПАРЄ до примусової русифікації корінних народів РФ

Інязор (лідер) ерзянського національного руху Сиресь Боляєнь звернувся до голови української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи із закликом винести на обговорення ПАРЄ тему дотримання прав фіно-угорських народів Російської Федерації.

Як повідомляє “Новинарня“, про це йдеться у листі головного старійшини ерзян до очільниці української делегації в ПАРЄ, народної депутатки Єлизавети Ясько.

У своєму зверненні Сиресь Боляєнь нагадує про самоспалення вченого, заслуженого діяча науки Удмуртської Республіки Альберта Разіна, який в такий радикальний спосіб намагався привернути увагу до катастрофічного становища удмуртського та інших фіно-угорських народів РФ в умовах примусової русифікації.

“Вже на другий день після цієї трагедії місцева влада розпорядилась прибрати з місця самоспалення портрети Альберта Разіна та квіти, які приносять люди. Тобто цензури зазнає не лише позиція удмуртського вченого, але й пам’ять про нього! У цьому сучасна російська влада наслідує поведінку комуністичного керівництва, коли в Україні на знак протесту проти національної дискримінації вчинили акти самоспалення Василь Макух, Олекса Гірник та Муса Мамут”, – наголошує лідер ерзян.

З огляду на це, він закликає Ясько як члена ПАРЄ “використати своє високе становище для захисту фіно-угорських народів Російської Федерації, для захисту основоположних прав людини”.

Серед іншого, інязор пропонує ініціювати вивчення обставин, через які вчений Разін вдався до такої страшної форми протесту, Комітетом з правових питань та прав людини ПАРЄ. А за результатами такого моніторингу – дати оцінку національній політиці РФ та дотриманню прав людини в цій державі, зокрема і прав автохтонних фіно-угорських народів на здобуття освіти рідними мовами.

“Влада РФ прагне якнайшвидше забути про самоспалення Разіна. Його політична маніфестація, його публічний спротив русифікації удмуртів – це вкрай неприємна для Москви тема. Разін спалив себе не заради співчуття, а для того, аби його смерть допомогла нам, фіно-угорським народам, привернути увагу до нашого вкрай тяжкого становища“, – прокоментував своє звернення до голови української делегації в ПАРЄ Сиресь Боляєнь.

Він також зауважив, що вже звертався з цього приводу до естонської делегації в ПАРЄ, але відповіді так і не одержав.

“Тепер намагаюся домогтися реакції українців”, – каже головний ерзянський старійшина, висловлюючи сподівання, що голос ерзян буде почутим у вільному світі. Адже на своїх власних землях вони такої “розкоші” позбавлені.

Ерзя – фіно-угорський народ, який мешкає в Поволжі, переважно в Республіці Мордовія, Нижегородській, Пензенській, Оренбурзькій та Самарській областях РФ. Загальна чисельність – близько пів мільйона осіб. З них в Республіці Мордовія близько 250 тис. осіб.

Источник: texty.org.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Темы: ес, россия

Читайте ещё:

Загрузка...
Февраль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович