14.08.2020 06:51
Просмотров: 229

На Харківщині розпочали роботу територіальні виборчі комісії (ВІДЕО)

На Харківщині розпочали роботу територіальні виборчі комісії (ВІДЕО)

У Держпромі Харківська обласна територіальна виборча комісія проводить перше засідання.

Її очолила Валерія Копоруліна, представниця партії «Слуга народу». На зустріч з’явилися 12 з 18 членів ТВК.

Валерія Копоруліна голова Харківської обласної територіальної виборчої комісії

По-перше, складемо присягу. Це найважливіше. Усі представники складуть присягу та будуть працювати для організації виборів в області.

11 серпня Центральна виборча комісія створила в Україні 532 ТВК для проведення місцевих виборів. На Харківщині сформували обласну, 7 районних та 17 міських комісій. Останні створили там, де обиратимуть мерів.

Микола Зінченко, координатор ГО “Громадянська мережа “ОПОРА” у Харківській області

До комісій входять представники політичних партій, тобто ті, кого подали політичні партії. Це обов’язкове було включення від фракцій, які зареєстровані у Верховній Раді. Та від партій, які уклали договори з депутатськими групами у ВР. Представники цих суб’єктів мали першочергове включення.

А ось головами комісій, пояснює Зінченко, ЦВК призначала тих, хто вже працював на місцевих виборах. Це одна вимога – різні ТВК мають очолювати члени різних партій. Усі члени комісій працюють безкоштовно, окрім деяких голів, заступників та секретарів, кажуть в ОПОРІ .

Валерія Копоруліна, голова Харківської обласної територіальної виборчої комісії

Дуже багато рутинної роботи, організаційної, коли треба буде перереєструвати все в Держказначействі, утвердити кошторис, видатки, які ми будемо на ці вибори оплачувати. Будемо приймати подання від кандидатів.

В ОПОРІ розповідають: виборча кампанія стартує 5 вересня, реєстрація кандидатів почнеться наприкінці того ж місяця, тоді ж офіційно і має розпочатися агітація.

Микола Зінченко, координатор ГО “Громадянська мережа “ОПОРА” у Харківській області

Те, що ми бачимо зараз, можна назвати політичною рекламою, яка в нас по суті не є забороненою. Політичні партії можуть розміщувати свою рекламу на будь-яких зовнішніх носіях.

Координатор прогнозує: харків’яни зіткнуться з багатьма труднощами, бо волевиявлення відбуватиметься по-новому. Адже Верховна Рада змінила виборче законодавство, а після – зменшила кількість районів. На Харківщині їх тепер сім.

Микола Зінченко, координатор ГО “Громадянська мережа “ОПОРА” у Харківській області

Мешканців Харківської області чекає нова виборча система з відкритими списками. Це коли виборець буде голосувати не лише за політичну партію, а й за конкретного кандидата в цій партії. Буде доволі складний для звичайного виборця бюлетень, тому що треба буде поставити і галочку напроти відповідної партії, та номер кандидата у списку.

Тож у виборців є час підготуватися до 25 жовтня.

Источник: objectiv.tv

Автор: Вікторія Яковенко

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Сегодня 08:46    169
Загрузка...
Сентябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович