16.04.2021 08:52
Просмотров: 613

Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП у 2021 році до 3,8%

Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП у 2021 році до 3,8%

Через втрати економіки, пов'язані з посиленням і продовженням карантинних обмежень, НБУ погіршив прогноз зростання ВВП у 2021 році з 4,2% до 3,8%.

Про це під час брифінгу заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

"За нашими оцінками, у 1 кварталі 2021 року ВВП України дещо скоротився. По-перше, на це вплинуло запровадження нових карантинних обмежень, яке призвело до пригнічення ділової активності.

По-друге - ефект від нижчих минулорічних врожаїв, що позначився на показниках сільського господарства, харчової промисловості та вантажообороту. По-третє, відновлення економіки стримували посилення конкуренції на окремих зовнішніх ринках та розширення торговельних обмежень з боку Росії. Крім того, складніші погодні умови в січні-лютому послабили показники будівництва та транспорту", - розповів Шевченко.

За його словами, починаючи з 2 кварталу, економіка України повернеться до стійкого зростання.

"Головним рушієм і надалі залишатиметься споживчий попит. В умовах пожвавлення світової економіки та подальшого прогресу в боротьбі з пандемією поволі збільшуватиметься й інвестиційний попит.

Через втрати економіки, пов’язані з посиленням та подовженням карантинних обмежень, ми погіршили прогноз зростання ВВП у 2021 році з 4,2% до 3,8%. У 2022-2023 роках зростання економіки буде близьким до 4%", - підкреслив він.

При цьому, очікується, що поточний рахунок платіжного балансу в 2021 році буде зведено з незначним дефіцитом через зростання внутрішнього попиту та менш сприятливі умови торгівлі.

"У 2022-2023 роках дефіцит поточного рахунку відчутно розшириться.

На це впливатимуть передусім: менш сприятливі умови торгівлі для експортерів аграрної та металургійної продукції; очікуване зниження доходів від транзиту газу; подальше зростання споживчого та інвестиційного імпорту в умовах повноцінного відновлення від коронакризи світової та української економіки", - додали в НБУ.

У регуляторі підкреслили, що основним припущенням, яке правління НБУ бере до уваги, залишається продовження співпраці з МВФ.

"Ми очікуємо подальшого прогресу України в перемовинах із МВФ. Співпраця з МВФ та іншими міжнародними партнерами посилює спроможність уряду підтримати економіку під час кризи та сприятиме проходженню піку боргових виплат восени.

Завдяки цій співпраці міжнародні резерви України у 2021-2023 роках перебуватимуть на достатньо високому рівні - від 29 до 30 млрд дол", - заявили в Нацбанку.

Ключовим ризиком для макропрогнозу у Нацбанку назвали посилення карантину в Україні та в світі, а також низькі темпи вакцинації в країні.

"Нові хвилі пандемії змусили країни повертатися до посилення карантинних обмежень у першому кварталі 2021 року.

Попри часткову адаптацію бізнесу до нових умов, це сповільнює відновлення ділової активності. Низький темп вакцинації в Україні створює додатковий ризик майбутніх економічних втрат за одночасного посилення інфляційного тиску в умовах відновлення глобальної економіки", - йдеться у повідомленні.

За словами голови НБУ, актуальними також є інші ризики:

● ескалація військового конфлікту на сході країни чи її кордонах;

● волатильність на глобальних ринках капіталу;

● різке погіршення умов торгівлі.

Источник: epravda.com.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович