22.04.2021 10:14
Просмотров: 436

НАЗК запобігло включенню до Митного кодексу норми, яка б могла створити нерівні умови для підприємств-імпортерів

НАЗК запобігло включенню до Митного кодексу норми, яка б могла створити нерівні умови для підприємств-імпортерів

Міністерство фінансів України доопрацювало проєкт Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо звільнення від сплати ввізного мита» та врахувало рекомендації НАЗК, надані в результаті антикорупційної експертизи.

Так, до внесення змін проєкт закону передбачав, що Кабмін своїм рішенням міг визначати окремих суб’єктів господарювання, які будуть звільнені від сплати мита при ввезенні на територію України певних товарів. Таким чином, з’являлися невиправдані переваги для окремих постачальників. До такого переліку могли бути включені компанії-виробники лікарських засобів, лабораторії, а також підприємства, які займаються “освітньою чи науково-дослідною діяльністю”.

Натомість, за загальним правилом, встановленим Митним кодексом, бізнес може бути звільнений від сплати мита лише за умови ввезення конкретних товарів. Уряд може визначати такі товари у своєму акті, вказуючи конкретний код згідно визначеної класифікації.

За пропозицією НАЗК корупціогенне положення, яке б надало необґрунтовані переваги окремим підприємцям, було виключено з проєкту закону. Це дозволило запобігти наданню “особливого статусу” окремим компаніям та створенню нерівних умов на ринку.

Наразі Мінфін доопрацьовує законопроект для затвердження на засіданні Кабміну. Після схвалення Урядом, законопроект буде направлено на розгляд до Верховної Ради.

З висновком антикорупційної експертизи можна ознайомитись за посиланням. https://nazk.gov.ua/uk/documents/vysnovok-antykoruptsijnoyi-ekspertyzy-proyektu-zakonu-ukrayiny-pro-vnesennya-zmin-do-mytnogo-kodeksu-ukrayiny-shhodo-zvilnennya-vid-splaty-vviznogo-myta/

Источник: nazk.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Темы: назк, налоги

Читайте ещё:

Загрузка...
Июнь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович