22.02.2021 08:04
Просмотров: 159

Пільги для вдови ветерана Збройних Cил: на що розраховувати та як оформити

Пільги для вдови ветерана Збройних Cил: на що розраховувати та як оформити

Відомо, що пенсіонери Збройних сил мають 50-відсоткову пільгу на оплату комунальних послуг. Чи може після його смерті розраховувати на пільгу його вдова - пояснює наш юридичний консультант.

Основні засади державної політики щодо соціального захисту громадян, звільнених з військової служби, та членів їх сімей визначає Закон України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист». Статтею 6 цього Закону передбачено, що ветеранам військової служби надаються пільги, а саме: 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги).

Як розповіла начальниця Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Уляна Кудрик, вдови (вдівці) померлих ветеранів військової служби та члени їх сімей, які перебувають на їх утриманні, користуються пільгами, передбаченими пунктами 6– 9 статті 6 цього Закону.

«Зважаючи на вищезазначене, вдова ветерана військової служби має право на пільги з оплати комунальних послуг відповідно до положень ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» у тому розмірі, що був визначений чоловікові», – пояснила юристка.

До того ж вона зазначила, що робота із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України здійснюється військовими комісаріатами. «Для отримання довідки необхідно звернутися до військового комісаріату за місцем реєстрації із заявою про надання довідки для отримання пільг при оплаті комунальних послуг як вдові ветерана військової служби», – повідомила Уляна Кудрик.

Якщо жінка за віком та станом здоров’я не можа сама оформляти ці документи, то юристка порадила скласти довіреність на людину, яка буде цим займатися. У такому разі довірена особа може подати всі документи для оформлення пільги, пред’явивши довіреність та оригінал паспорта.

Источник: slk.kh.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Загрузка...
Март
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович