13.04.2019 10:37
Просмотров: 322

У Верховній Раді України міністр культури оголосив про запуск конкурсу проектів "Малі міста - великі враження"

У Верховній Раді України міністр культури оголосив про запуск конкурсу проектів Малі міста - великі враження

12 квітня під час Години запитань до Уряду на засіданні Верховної Ради України Міністр культури України Євген Нищук оголосив про запуск конкурсу проектів для стимулювання регіонального розвитку та промоції культурної спадщини - «Малі міста - великі враження», започаткований Мінкультури в 2018 році.

Як повідомив Міністр культури, цей проект, пілотна версія якого була запущена у 2018 році, знайшов прогресивний відгук в громадах, які подали до участі понад 150 заявок, що дозволило внести до порядку денного питання культурного розвитку малих міст і територій.

«Мета проекту – привернення уваги до стану культурної спадщини в громадах, заохочення до її відновлення та інтеграції в життя громад, стимулювання економічної привабливості територій. Але йдеться це не лише про нерухому культурну спадщину, не менш важливим є впровадження кластерних моделей розвитку культури в громадах в умовах децентралізації та залучення зацікавлених сторін до використання ресурсу культурної спадщини та креативних індустрій для розвитку громад», - наголосив Євген Нищук.

«Реалізація проекту сприятиме розбудові сталого та інклюзивного суспільства з високою якістю життя, що є ключовим завданням спільної діяльності і Уряду, і Парламенту».

Міністр культури зазначив, що конкурс відкрито для ініціатив від усіх бажаючих, незалежно від їх територіального розміщення. Завдання Мінкультури - розробити прості та прозорі умови його проведення, наразі затверджено порядок проведення конкурсу проектів «Малі міст – великі враження», і незабаром розпочнеться формування Експертної ради, до якої увійдуть визнані фахівці у сферах культури і мистецтв, культурної спадщини, музейної справи, регіонального та/або місцевого розвитку, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, фахівці з проектного менеджменту, фінансів та комунікацій.

Після оцінювання результатів конкурсу в два етапи - спочатку на відповідність поданих документів встановленим вимогам, потім – експертне оцінювання проектів та презентування заявок перед Експертною радою, вони будуть оприлюднені і розпочнеться реалізація проектів.

Міністр культури також повідомив, що загальний бюджет конкурсу - у 2019 році складатиме 50 млн. грн., які будуть розподілені між малими, середніми та великими проектами, частку обов’язкового співфінансування встановлено на рівні не менше 30%.

«Ми не лишимо ініціаторів проектів наодинці з проектними заявками – бюджетом конкурсу передбачено проведення тренінгових сесій, семінарів, інформаційно-роз’яснювальної кампанії в усіх регіонах країни для підготовки якісних проектних заявок», - говорить Євген Нищук.

Міністр культури анонсував ключові дати проведення конкурсу проектів «Малі міста – великі враження» 2019 :

15 квітня – початок прийому заявок (триватиме 30 днів)

16 травня – початок оцінювання заявок

05 липня – оголошення переможців

15 липня – 20 листопада – реалізація проектів

1 грудня – кінцевий термін звітування за проектами, тому що за отримання бюджетних коштів треба нести відповідальність.

«Минулого року ми активно заохочували громади жити креативно. А цього року пропонуємо нове гасло - «Дивись Україну», - наголосив Євген Нищук.

Источник: mincult.kmu.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Загрузка...
Ноябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович