24.08.2019 10:49
Просмотров: 513

Здобули. Суди повертаються до паперового документообігу: ідея електронного суду зазнала краху

Здобули. Суди повертаються до паперового документообігу: ідея електронного суду зазнала краху

ДСА України повідомила судам, що електронного діловодства в судах найближчим часом не передбачається.

Як відомо, вже в цьому році в судах мала запрацювати Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС), за допомогою якої, зокрема, процесуальні документи можна було подавати в суди в електронному вигляді.

Разом з тим ЄСІТС так і не вдалося повноцінно запустити (подробиці про причини незапуску раніше висвітлювала «Судово-юридична газета»).

Наприкінці серпня стало відомо, що ЄСІТС точно не запрацює найближчим часом. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив суддя Окружного адміністративного суду Києва Руслан Арсірій.

«Крах електронного судочинства.

Досить оригінально вирішила ДСА України питання вдосконалення процесу впровадження ЄСІТС.

Про необхідність системного підходу до переходу на електронне діловодство наголошували заінтересовані користувачі на початку року, коли відповідно до славнозвісного оголошення в газеті «Голос України» № 229 від 01 грудня 2018 ЕСІТС не захотіла запрацювати з 01 березня поточного року.

Наприкінці літа Державною судовою адміністрацією направлено доленосний наказ № 814 від 20 серпня 2019 року. Вперше за 6 років було змінено інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах.

ДСА України подало повідомлення судам — «Електронного діловодства в судах в найближчий час не передбачається».

Таким чином вирішено болюче питання подальшої розробки програмно-апаратного комплексу ЄСІТС, захисту інформації, розробки керівних документів та навчання персоналу! Суди повертаються до паперового документообігу.

Враховуючи стратегічний напрямок розвиту судового діловодства на найближчу п’ятирічку очікуємо завершення експерименту над піддослідними судами, по створенню нікому не потрібних сканкопій документів та пропозицій змін до процесуальних кодексів з виключення з них навіть згадки про електронне судочинство», — підкреслив він.

Здобули. Суди повертаються до паперового документообігу: ідея електронного суду зазнала краху

Источник: sud.ua

Автор: Наталья Мамченко

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Сегодня 10:02    130
Загрузка...
Июнь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович