ГУР - руські ̶п̶и̶... крадуть!

WAR&SANCTIONS: ГУР оприлюднює дані про понад 170 українських культурних цінностей, викрадених росіянами, зокрема з музею “Кам’яна Могила”
ГУР МО України у розділі “Викрадена спадщина” на порталі War&Sanctions оприлюднює дані про 178 цінностей, викрадених росіянами на тимчасово окупованих територіях України.
https://war-sanctions.gur.gov.ua/stolen/objects?f%5Bpub_id%5D=183
Зокрема, окупанти:
● викрали понад 140 артефактів під час незаконних археологічних розкопок у Криму — на об’єктах Південне передмістя Херсонесу Таврійського, городище Кадиківське (римський табір) та пам’ятці візантійської архітектури “Церква Іоанна Предтечі”;
● вивезли 37 експонатів із Національного історико-археологічного музею “Кам’яна Могила” до музею “Херсонес Таврійський” під виглядом “тимчасової виставки” “Духовний світ предків у петрогліфах Кам’яної Могили” у 2023 році.
Частина оприлюдненої інформації була отримана від учасників міжнародного хакатону “War&Sanctions”. https://gur.gov.ua/content/warsanctions-peremozhtsi-mizhnarodnoho-osintkhakatonu-otrymaly-nahorody.html
Привласнюючи українську культуру та історію, росія намагається стерти українську національну ідентичність, легалізувати агресію та окупацію.
Документування злочинів — перший крок на шляху до встановлення справедливості та притягнення до відповідальності всіх причетних.
Нагадуємо: раніше ГУР на порталі War&Sanctions оприлюднило інформацію щодо 110 цінностей, які були нелегально викопані окупантами на території Криму.
Джерело: gur.gov.ua



