ISW: кремль не змінив свої вимоги для припинення війни, вони дорівнюють капітуляції України
Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) і в попередніх звітах доводили, що кремль не прагне йти на компроміси у війні проти України, а хоче повної її капітуляції
російський президент Володимир путін й інші офіційні особи кремля неодноразово вимагали умов для припинення війни, що рівнозначні повній капітуляції України, зокрема усунення законного українського уряду й демілітаризації України, і ці вимоги не змінилися з 2021 року – йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
«Офіційні особи кремля, включно з путіним, неодноразово використовували навмисні неправильні тлумачення закону й Конституції України, щоб стверджувати, що Володимир Зеленський є нелегітимним президентом України після того, як Україна, дотримуючись закону й Конституції, не провела вибори в умовах воєнного стану у 2024 році. Українська влада юридично не може скасувати воєнний стан, поки росія продовжує атакувати Україну», – йдеться в повідомленні.
Аналітики згадали інтерв’ю Зеленського 2 січня, під час якого він окреслив умови, які мають бути виконані, щоб підштовхнути росію до «справедливого миру».
2 січня Зеленський заявив, що досягнення «справедливого миру» на майбутніх переговорах – концепція, про яку він говорив у своєму новорічному зверненні 31 грудня – вимагає сильної української армії, гарантій безпеки від західних союзників і майбутнього членства України в НАТО і Європейському союзі з метою стримування росії від поновлення агресії проти України.
«Зеленський заявив, що Україна не може досягти справедливого миру з невеликою армією у «40 000 чи 50 000 солдатів», маючи на увазі вимогу президента росії Володимира путіна під час мирних переговорів між росією й Україною в Стамбулі навесні 2022 року, щоб Україна демілітаризувалася і мала військо чисельністю приблизно 50 000 осіб», – йдеться у звіті.
Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) і в попередніх звітах доводили, що кремль не прагне йти на компроміси у війні проти України, а хоче повної її капітуляції.
Київ неодноразово заявляв, що не може погодитися з будь-якими територіальними поступками росії чи заморожуванням конфлікту. Таке заморожування, за словами української влади, лише допоможе росії краще підготуватися до нового нападу на Україну.
Президент Володимир Зеленський у грудні сказав, що 2025 року Україна робити все, щоб «вийшло бути сильними і вже переходити до дипломатії».
Він зазначав, що українській армії бракує сил для звільнення деяких окупованих росією територій і треба шукати дипломатичні рішення. А в розмові зі Sky News Зеленський допустив закінчення гарячої фази війни за умови, що контрольована урядом частина української території буде взята під парасольку НАТО, що дасть змогу йому пізніше домовитися про повернення окупованих територій «дипломатичним шляхом».
Спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог висловив переконання, що Україна і росія вже готові до мирних переговорів.
Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров 6 грудня заявив, що мир в Україні можливий лише у випадку відмови від членства в НАТО і втрати Україною частини територій.
Джерело: radiosvoboda.org