Житель Харкова розбещував малолітніх і адміністрував порночат: що йому загрожує

Упродовж липня 2023 – червня 2024 року харків’янин знайомився з дівчатами 8-12 років через месенджер Viber. Знаючи про вік дітей, чоловік надсилав їм порнографічні матеріали і пропонував поговорити за допомогою відеозв’язку з метою вчинення щодо них сексуальних дій.
Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.
«Користуючись дитячою наївністю, він вимагав, щоб потерпілі надсилали йому свої оголені фото та відео. Під тиском маніпуляцій зловмисника деякі з дівчат виконували його вказівки», – розповіли в прокуратурі.
Крім того, чоловік створив чат в одному з месенджерів, до якого систематично завантажував відеоматеріали з дитячою порнографією. Доступ до забороненого контенту мали усі учасники спільноти – понад 1000 осіб.
У липні 2024 року під час санкціонованого обшуку за місцем мешкання харків’янина правоохоронці виявили майже 84 тис. відео і понад 90 тис. фото з порнографією, частина з яких – за участі дітей.
За клопотанням прокурора чоловіка було взято під варту. Йому висунули обвинувачення за такими статтями Кримінального кодексу України:
ч. 2 ст. 156 КК України – вчинення розпусних дій щодо малолітньої особи;ч. 3 ст. 156-1 КК України – домагання дитини для сексуальних цілей, вчинене щодо малолітньої особи, повторно;ч. 1 ст. 301 КК України – виготовлення, зберіганні з метою розповсюдження зображень порнографічного характеру;ч. 3 ст. 301 КК України – розповсюдження зображень порнографічного характеру, вчинене повторно;ч. 1 ст. 301-1 КК України – умисне одержання доступу до дитячої порнографії з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем та умисне зберігання дитячої порнографії без мети збуту чи розповсюдження;ч. 3 ст. 301-1 КК України – розповсюдження дитячої порнографії.
Обвинуваченого судитимуть у Салтівському районному суді м. Харкова. Максимальне покарання, що йому загрожує, – 12 років позбавлення волі.



