21.06.2025 08:04
Просмотров: 148

СБУ затримала ще 6-х проросійських інтернет-агітаторів у різних регіонах України

СБУ затримала ще 6-х проросійських інтернет-агітаторів у різних регіонах України

Служба безпеки затримала ще 6-х проросійських інтернет-агітаторів, які діяли у різних регіонах України. Зловмисники виправдовували збройну агресію рф та воєнні злочини рашистів.

● Так, у Києві затримано колишнього пропагандиста однієї із українських прокремлівських газет, який після закриття редакції почав вести спортивну колонку в одному із відомих інтернет-видань України.

Займаючись основною роботою в редакції, фігурант паралельно публікував дописи в телеграм-каналах, де закликав до бомбардування українських міст та захоплення Києва.

● Крім цього, в столиці викрито ще одного інтернет-провокатора. Ним виявився 26-річний фітнес-тренер, який на своїй сторінці в Інстаграмі закликав чоловіків уникати мобілізації та поширював фейки про Сили оборони.

● У Фастівському районі Київщини затримано громадянина однієї з країн центральної Азії, який закликав українців скласти зброю перед рашистами.

Для «розгону» ворожого контенту іноземець створив акаунти в Інстаграмі, Тіктоку та Фейсбуку з аудиторією у 60 тисяч користувачів.

● Також кіберфахівці СБУ затримали киянина, який у російських соцмережах вихваляв путіна та героїзував окупаційні угруповання рф.

● У Кропивницькому затримано 41-річного переселенця з Донеччини, який в «Однокласниках» підтримував захоплення східного регіону України.

● На Івано-Франківщині викрито 30-річного мешканця села Перехресне, який на своїй сторінці у Фейсбуку називав збройну агресію рф «громадянською війною».

Ініційовані СБУ судово-лінгвістичні експертизи підтвердили факти інформаційно-підривної діяльності фігурантів на користь кремля.

Слідчі Служби безпеки повідомили їм про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

▪ ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період);

▪ чч. 2, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників);

▪ ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу, а також розповсюдження матеріалів до вчинення таких дій).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Київської, Івано-Франківської, Кіровоградської обласної та Київської міської прокуратур, а також Офісу Генерального прокурора.

СБУ затримала ще 6-х проросійських інтернет-агітаторів у різних регіонах України

СБУ затримала ще 6-х проросійських інтернет-агітаторів у різних регіонах України

СБУ затримала ще 6-х проросійських інтернет-агітаторів у різних регіонах України

СБУ затримала ще 6-х проросійських інтернет-агітаторів у різних регіонах України

Джерело: https://t.me/SBUkr/15097

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Февраль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович