У Харкові продавець товарів для дітей наводив на місто російські ракети: СБУ затримала агента рф

СБУ затримала інформатора ФСБ, який коригував російські масовані ракетно-бомбові удари по Харкову. Основним заданням зловмисника був пошук і передача координат мобільних вогневих груп, радіолокаційних та зенітно-ракетних комплексів ППО, що захищають небо над містом.
Про це повідомив речник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула.
За допомогою свого агента у Харкові росіяни сподівалися знищити протиповітряну оборону міста, щоб максимально зосередитись на атаках по цивільній інфраструктурі харків’ян.
Виконавець замовлень рф – 42-річний місцевий продавець дитячих візків, який потрапив до уваги ФСБ, коли публікував у соцмережах антиукраїнські коментарі.
Щоб скоригувати удари окупантів, інформатор під час повітряної тривоги виходив на балкон власної квартири, розташованої на околицях міста, звідки стежив за роботою ППО. Перебуваючи на «спостережному пункті», він позначав координати потенційних цілей на гугл-картах і передавав їх куратору через анонімні чати.
За наявними даними, для ураження військових об’єктів окупанти планували задіяти ракетне озброєння та надважкі керовані авіабомби.
Співробітники СБУ затримали інформатора за місцем проживання. Під час обшуків в помешканні затриманого вилучено телефон з доказами його контактів з окупантами.
Слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, вчинене в умовах воєнного стану).
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до восьми років позбавлення волі.



