Прокуратура передала до суду справу колаборанта з Донецька, який воював на боці рф на Харківщині

Завершено розслідування справи 31-річного уродженця Донецька, який воював у складі батальйону «Пятнашка» у складі зс рф на Куп’янщині. За даними слідства, він не лише брав участь у боях проти України, а й знімався у пропагандистських відео, де відкрито закликав до насильства над українцями.
Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.
Обвинувачений – уродженець Донецька. У 2018 році він закінчив один із харківських вишів, а наступного року добровільно приєднався до проросійських формувань на непідконтрольній Україні території Донеччини.
З початком повномасштабного вторгнення рф чоловік вступив до інтернаціонального батальйону «Пятнашка» у складі 100-ї мотострілецької бригади збройних сил рф. Він прибув до Куп’янського району та безпосередньо брав участь у бойових діях проти українських захисників.
Окрім фронтових завдань, обвинувачений активно виконував накази окупаційної адміністрації та брав участь у фільтраційних заходах стосовно місцевих мешканців. Він конвоював та охороняв незаконно затриманих громадян України, фактично забезпечуючи репресії окупантів.
«Донеччанин також став героєм російських пропагандистських відео, у яких відкрито висловлював ненависть до української влади та заявляв про готовність будь-якими методами знищувати українських військових і цивільне населення», – розповіли в прокуратурі.
Прокурори Харківської обласної прокуратури передали до суду обвинувальний акт стосовно 31-річного чоловіка за фактами державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану, та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Обвинуваченого судитимуть заочно в Основʼянському районному суді Харкова.



