Ми маємо згадати і поховати кожного, - спікери Via Carpatia про польсько-українські ексгумації

Наше минуле не було досконалим, але воно має бути хорошим уроком. Якщо ми не разом, ми програємо
Про це народний депутат Микола Княжицький під час дискусійної панелі на Форумі Via Carpatia 2025.
"Наші стосунки мають розвиватися, виходячи з нашої зрілості та тих загроз, які бачимо зараз, але не усвідомлювали раніше", - зазначив політик.
"Процес ексгумації (тіл польських громадян на території України та тіл українців на території Польщі, - ред) - християнський. Ми маємо згадати і поховати кожного, незалежно від того, яка політика була, і якими були причини їх загибелі, - наголосив Княжицький. - Такий християнський підхід нас об'єднує і покладає на нас велику відповідальність вибору між добром і злом".
Депутат польського Сейму Павел Коваль теж торкнувся теми ексгумації: призупинення її на українській території створювало напруження в стосунках між країнами, яке піджвилювала ще й російська пропаганда.
"Зрозуміло, що зняття цієї проблеми стане викликом для росії, і нам вдалося просунутися на цьому шляху. В двох місцях ексгумації вже проводяться, наступні заплановані.. Це важливий гуманістичний формат: напруження значно знизилось. Це ще не успіх, але ми близькі до нього", - зазначив польський політик.
За словами Миколи Княжицького, наше минуле не було досконалим, але воно має бути хорошим уроком: ми перемагаємо, коли рухаємось спільно, спираючись на спільні цінностями.
"І якщо сьогодні хтось говорить “поляки знов виступають проти українців”, я впевнений, що більшість польського політичного класу цього не дозволить. Польський уряд усвідомлює як ніколи чітко, наскілько українсько-польська співпраця є важливою задля спільної безпеки",- резюмував Княжицький.
Восьмий Форум Via Carpatia відбувся 28 листопада у Львові.
Джерело: espreso.tv



