16.04.2025 07:50
Просмотров: 165

20% російських дипломатів у Європі є шпигунами

20% російських дипломатів у Європі є шпигунами

А російські консульства слугують контррозвідувальним прикриттям для диверсантів.

Польща і Чехія хочуть посилити контроль та заборонити російським дипломатам переміщатися в межах Шенгенської зони — Rzeczpospolita.

За даними Міністерства закордонних справ, наразі в Польщі перебуває 21 російський дипломат — у посольстві у Варшаві та генеральних консульствах рф у Гданську та Кракові. Це третина корпусу, який ще три роки тому працював у Польщі. Він був скорочений після того, як у березні 2022 року Міністерство закордонних справ вислало з країни 45 осіб завдяки висновкам ABW, визнавши, що вони були росіянами під так званим дипломатичним прикриттям. Зокрема, це було зроблено щодо офіцера, який керував Томашем, архіваріусом УНЦ у Варшаві, підозрюваним у шпигунстві. А восени 2024 року ще троє осіб із консульства в Познані, яке було закрито у відповідь на гібридну війну росії проти Польщі.

Причина полягала в тому, що фальшиві дипломати стояли за підготовленими терактами — самозаймистими посилками в літаках.

Полковник Яцек Монка, колишній глава контррозвідки Агентства внутрішньої безпеки, вважає ймовірним, що до цього причетне російське консульство в Познані.

"Без вагомих доказів закриття об'єкта не відбулося б. Це великий промах з боку росіян, якщо вони надали докази участі будь-якого співробітника розвідки в де-факто терористичній операції, тестуючи системи безпеки повітряного руху. Це схоже на логістичну підтримку з боку консульства в Познані. Якщо служби і прокуратура зможуть приписати пряму участь у диверсії будь-кому з дипломатів, їх слід негайно вислати з Польщі", — оцінює полковник Монка.

Російським службам здається, що їхнім шпигунам найбільше загрожує "дихання в спину" з боку польської контррозвідки здебільшого на території Варшави, де вони щодня намагаються інтенсивно діяти. Ця ситуація показує, що їхня надія на те, що вони будуть менш помітними в так званому полі, є ілюзорною, додає колишній заступник глави Агентства внутрішньої безпеки.

Близько двох тисяч росіян мають дипломатичний статус у країнах ЄС. А це означає, що територією Союзу можуть переміщатися 400 агентів, здатних сприяти гібридним атакам, заявив нещодавно в Брюсселі Радослав Сікорський, глава Міністерства закордонних справ.

За рішенням міністра Сікорського, з 1 червня 2024 року поїздки російських дипломатів і членів їхніх сімей обмежені зоною консульського округу. Будь-які поїздки за межі цієї зони перебувають під контролем польських служб — для цього потрібен дозвіл МЗС.

Чехія запропонувала піти далі і заборонити російським дипломатам пересуватися Шенгенською зоною (цю пропозицію було зроблено ще рік тому). Експерти в галузі обслуговування позитивно оцінюють цю пропозицію.

"Будь-яка ідея, яка ускладнює росіянам ведення розвідувальної діяльності в Польщі та Європейському союзі, законна. Недарма ініціатива, що обмежує свободу пересування де-факто шпигунів, а не дипломатів, виходила від чеських служб, які вже багато років борються з діяльністю російської розвідки", — оцінює полковник Яцек Монка.

Джерело: https://t.me/znua_live/197517

Новости портала «Весь Харьков»


Темы: єс, війна, росія

Читайте ещё:

Апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

  • Доставка води в Харкові avita.ua - енергія природи у кожному ковтку

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович