БЕБ викрило корупція на будівництві протирадіаційного укриття

Аналітики ТУ БЕБ у Київській області під час моніторингу закупівлі для будівництва протирадіаційного укриття в одному з ліцеїв Чернігівської області виявили ризики можливого завищення вартості будівельних матеріалів. Процес закупівлі перебуває на контролі БЕБ.
Проєкт фінансується з місцевого бюджету та передбачає створення безпечних умов для учнів і працівників закладу освіти. За результатами тендеру укладено договір на виконання робіт на суму понад 24 млн грн.
Фахівці БЕБ проаналізували проєктно-кошторисну документацію та встановили суттєві розбіжності між окремим позиціями кошторису і середньоринковими цінами. Також з’ясовано, що підрядник фігурує у кількох кримінальних провадженнях, що створює додаткові ризики.
БЕБ надало замовнику рекомендації щодо посилення контролю, перегляду кошторису та оцінки доцільності подальшої співпраці. У результаті замовник зменшив заплановані витрати більш ніж на 1,3 млн грн.
Закупівля залишається на подальшому контролі БЕБ. У разі встановлення порушень Бюро вживатиме відповідних заходів реагування.
Джерело: https://t.me/esbu_gov_ua/10330



