Ілон Маск працює над створенням глобальної мережі правих популістів
Співголова партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) Аліса Вайдель не може скаржитися на брак уваги з боку свого нового політичного друга. Спочатку Ілон Маск у своєму твіті рекомендував виборцям голосувати за AfD. Потім він написав гостьовий коментар для газети Die Welt, а напередодні взагалі провів з Вайдель, яку німецька розвідка класифікувала як об'єкт спостереження через підозри у правому екстремізмі, спільний стрім у власній соцмережі X.
Раніше така честь випадала лише Дональду Трампу.
Журналістка Кара Свішер, яка висвітлює технології в Кремнієвій долині, не здивована тим, що Маск активно підтримує німецьких правих популістів:
«Він скрізь створює проблеми. І я думаю, його успіх у США тільки зміцнив його впевненість.
Він, можна сказати, гастролює зі своєю схемою. Втручається, поширює дезінформацію і перевіряє, чи спрацюють його методи в інших країнах. А часто вони дійсно працюють», — сказала Свішер в інтерв'ю CNN.
Свою інформацію Маск часто отримує від ультраправих інфлюенсерів на власній платформі. Заклик голосувати за AfD, наприклад, був реакцією на відеопост молодої німецької інфлюенсерки Наомі Зайбт, яку називають вкрай правою відповіддю на кліматичну активістку Грету Тунберг.
Однак вважати Маска жертвою власного інформаційного «бульбашкового середовища» було б занадто просто, вважає Вікторія Елліотт, журналістка видання Wired. Вона наголошує, що Маск "сам створив платформу для цих людей".
"Купивши X, він насамперед звільнив більшість співробітників, які займалися видаленням ненависницьких висловлювань і дезінформації. Він пом'якшив контентні правила, навмисно сформував це середовище. І перетворив X на неймовірно потужну політичну зброю», — констатувала Елліот.
Німецьке видання зазначає, що тривалий час політичні погляди мільярдера було важко визначити. Маск називав себе "наполовину демократом, наполовину республіканцем" і жертвував гроші обом партіям у США. Однак пандемія COVID-19 змінила ситуацію. Він називав локдаун, під час якого відбулося тимчасове закриття його заводу в Каліфорнії, "фашистським".
Відтоді Маск підтримує багато правопопулістських позицій. Він стверджує, що мігранти без документів нібито руйнують Америку. Низька народжуваність, на його думку, небезпечніша, ніж зміна клімату. А його трансгендерна дочка, як він вважає, стала жертвою "вірусу пробудженої свідомості" (woke virus).
Однак для Маска це не тільки питання ідеології, а й бізнесу, зазначає Елліотт.
Цього тижня він запропонував прем'єр-міністру Італії Джорджії Мелоні оснастити країну супутниковими технологіями для забезпечення безпечного інтернету — потенційна угода на мільярди доларів. Крім того, цей проєкт стане конкурентом запланованого супутникового консорціуму ЄС.
"Є безліч способів, як він може отримати вигоду з підтримки популістських партій.
Він дедалі більше стає об'єднуючою фігурою для людей, які поділяють ці праві цінності. Він перетворює свою платформу на їхній дім», — вважає Елліотт.
Маск прагне зробити себе і платформу X центром глобальної мережі правих популістів.
Навіть якщо Маск іноді здається "дивним або смішним", каже Елліотт, його не можна недооцінювати.
Як і його друг Трамп, 53-річний Маск часто сприймається несерйозно через абсурдність своїх політичних ідей. Але обидва чудово розуміють, що приваблює їхню аудиторію. І саме це дає їм перевагу, підсумовують у Tagesshau.
Джерело: https://t.me/znua_live/184981