Новий указ путіна: росія виходить із Європейської конвенції щодо запобігання катуванням

Диктатор володимир путін підписав закон про денонсацію Європейської конвенції з запобігання катування та нелюдського або принижуючого гідність поводження чи покарання.
Про це заявило російське пропагандистське інформагентство ТАРС, пише Кореспондент.
У росії виправдовують такі дії тим, що Європейська конвенція про запобігання катуванням, а також два протоколи до неї більше не діють на території росії через начебто «відмову Ради Європи забезпечити представництво рф у статутних органах організації».
Після виходу з конвенції росія більше не буде зобов’язана допускати міжнародних інспекторів у свої в’язниці. Скарги від російських ув’язнених до Європейського комітету з питань запобігання катуванням більше не розглядатимуться.
Документ, підписаний росією 28 лютого 1996 року і ратифікований 28 березня 1998 року, не тільки забороняє тортури, а й зобов’язує запобігати їм.
Тортурам має запобігати незалежний міжнародний орган – Європейський комітет із запобігання катуванням (ЄКЗК), який дістав право проводити інспекції в місцях позбавлення волі, щоб виявляти порушення і давати рекомендації щодо поліпшення умов утримання. Учасники конвенції зобов’язані співпрацювати з комітетом і надавати йому доступ до будь-яких місць позбавлення волі без обмежень.



