Офлайн чи онлайн: яким буде навчання в українських школах з 1 вересня
Навчальний рік розпочнеться зовсім скоро, а дискусії стосовно того, яким саме він повинен бути, не вщухають досі. Частина батьків та вчителів впевнені, що відновлювати очне навчання зарано. Інші переконують, що дистанційний формат не принесе потрібних результатів, а найбільша військова загроза вже позаду. То яким буде навчальний процес 2022/23, дізнаємось далі.
Дистанційне навчання: “за” та “проти”
Яким буде навчання у школах з 1 вересня, повинні вирішити місцеві органи влади, адже саме на них, вчителів та батьків поклав відповідальність президент України. Проте, вже сьогодні у суспільстві побутує думка, що вид навчального процесу цьогоріч - наче рулетка, яку пропонують ігрові майданчики (на них можна грати також в самі кращі ігрові автомати безкоштовно): 100% впевненості в тому, що буде краще саме так, а не інакше, не має ніхто.
Зрозуміти, які сильні та слабкі сторони має дистанційка, допоможе детальний її аналіз.
Отже, аргументи за дистанційне навчання:
- У воєнний час дитина не відвідуватиме школу та не ховатиметься в ненадійних підвалах. Батьки будуть постійно поруч, і це подарує їм певне відчуття безпеки.
- Оскільки найбажанішими мішенями для ворога є місця масового скупчення людей, школи з дистанційним навчанням у їх список не увійдуть.
- Під час повітряної тривоги вчителі не зможуть заспокоїти панічні настрої серед учнів та спокійно вивести їх у підвал.
- Дітям, які змушені були покинути свої домівки через війну, не потрібно буде повертатися у небезпечні райони заради навчання, адже вчитися дистанційно можна у будь-якому куточку планети.
Аргументи проти дистанційного навчання:
- У воєнний час повністю безпечного місця немає, тому вдома так само небезпечно, як і в школі.
- Дистанційне навчання не дає потрібних результатів.
- У деяких районах безпечні укриття знаходяться саме у школах, і туди під час повітряної тривоги ховаються місцеві жителі. Через це немає сенсу тримати дитину вдома на дистанційці.
- Перебуваючи на дистанційному навчанні, діти молодших класів не можуть залишатися вдома наодинці, а далеко не всі батьки мають можливість бути вдома з дітьми в робочий час.
- Очне навчання нагадає дитині про звичайне, мирне життя. Вона зможе спілкуватися з однолітками, відвідувати гуртки тощо.
Як школи готуються до навчального року?
На даний момент всі українські школи готуються до нового навчального року. В них проводять косметичні ремонти та генеральні прибирання. Крім цього, у школах продовжують облаштовувати безпечні бомбосховища, які відповідатимуть всім державним нормам та вимогам. Згідно розпорядження президента України, розпочати очне навчання у вересні зможуть лише ті школи, як будуть відповідати вимогам воєнного часу.