12.01.2026 09:52
Просмотров: 278

російський імперіалізм може зіграти на руку американському

російський імперіалізм може зіграти на руку американському

Прапор Гренландії, в Нууку, Гренландія, фото: Getty Images

"Американський президент жадібний до влади. Після успішного перевороту у Венесуелі він тепер хоче захопити Гренландію, перш ніж це зробить Китай. Почалася нова імперіалістична ера", – пишуть журналісти швейцарського видання Neue Zürcher Zeitung Сандра Вейс та Фредерік Тілліц у статті "Сенс божевілля: Дональд Трамп своєю імперіалістичною поведінкою націлений насамперед на Китай".

Автори вважають, що після перевороту у багатій на нафту Венесуелі президент США хоче анексувати крижану Гренландію, найбільший острів світу.

"За цим божевіллям справді криється щось суттєве. Цього тижня розгорнуто нову главу в історії міжнародних відносин. Почалася ера неоімперіалізму, – йдеться у статті. – Мета Трампа – вигнати супротивників США із Західної півкулі – росіян, іранців, китайців. Західна півкуля належить США, згідно з розумінням президента: Америка, значна частина Тихого та Атлантичного океанів, а також Гренландія. Це закріплено в новій стратегії безпеки США".

Інтерес США до Гренландії сягає XІХ ст., коли вони придбали Аляску у російського царя. Тоді ж вони прагнули отримати Гренландію та Ісландію у Данії. "Однак неоімперіалізм Трампа переплітається з неоімперіалізмом російського президента Володимира путіна. Це робить його набагато небезпечнішим для європейців", – зазначають автори.

Аналітики Neue Zürcher Zeitung допускають, Трамп може поставити американську підтримку Україні, включаючи зброю та розвідувальні дані, у залежність від відмови Данії від Гренландії. Це побоювання поділяє також колишній міністр закордонних справ Данії Віллі Севндал, нині член Європейського парламенту від Партії зелених та голова де він обіймає посаду заступника голови парламентського комітету з питань України.

"Причина, чому європейці применшують значення постійних коментарів американського уряду, полягає в тому, що вони хочуть зберегти американську підтримку України якомога довше, – каже заявив він. – Я дуже боюся, що в будь-яких потенційних переговорах американці скажуть, що хочуть отримати Гренландію в обмін на подальшу підтримку України".

Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен раніше заявила в ефірі національного телебачення: "Якщо США вирішать напасти на іншу країну НАТО, все зупиниться".

"Попри підтримку своїх союзників, Данія зрештою може залишитися сама захищати острів. Це може дозволити російському імперіалізму зіграти на руку новому американському. Трампу, ймовірно, це сподобається. А китайці затамують подих, спостерігаючи, що буде далі. Вони вже знають: у них є карт-бланш на завоювання Тайваню", – прогнозують аналітики.

Джерело: espreso.tv

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Февраль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович