Сирський зустрівся з представниками медіа. Головне

▶ ️Ситуація на фронті
● Ситуація складна, але контрольована: активні бойові дії тривають на Покровському, Добропільському, Лиманському та Новопавлівському напрямках.
● За останній час Сили оборони України мають певні успіхи.
● Активний фронт має протяжність майже 1250 км. За рік ця лінія збільшилася приблизно на 200 км. Крім того, в нас ще є 2400 км, де не ведуться бойові дії, але там також повинні бути наші війська.
● Ворог застосовує приблизно вдвічі більше артилерійських снарядів, але ЗСУ компенсує це точністю ударів і розвідкою.
● росіяни змінили тактику: використовують малі штурмові групи з 4-6 військовослужбовців для проникнення вглиб території.
● Територія, яка була звільнена, на сьогодні становить 168 кв. км, зачищено від диверсійних груп - близько 182 кв. км. Загалом приблизно 360 квадратних кілометрів станом на сьогодні були звільнені та зачищені від ворога і цей процес продовжується.
● Після успішних дій ЗСУ на Добропільському напрямку ворог відмовився від свого наступу на Новопавлівському напрямку та перекинув на Добропільський напрямок морську піхоту.
● Щодня Сили оборони на Добропільському напрямку знищують по 200 і більше військовослужбовців ворога.
▶ ️Створення штурмових військ
● Штурмові підрозділи стають одним з ключових елементів підвищення наступального потенціалу, що забезпечить адаптацію до сучасних викликів війни.
● Кожен комбриг або командир корпусу просить на допомогу штурмові підрозділи, особливо там, де дійсно відбуваються активні бойові дії.
● Штурмові війська показали високу ефективність, мають власні традиції, багато командирів - Герої України.
▶ ️Програма DeepStrike
● За неповні два місяці уражено 85 важливих об'єктів на території ворога. З них 33 - воєнні цілі: бази, склади, арсенали, аеродроми, авіація на стоянках. Ще 52 - це об'єкти воєнно-промислового комплексу.
● Можливості воєнно-промислового комплексу противника істотно знижено - і ми бачимо це на полі бою.
▶ ️Захист міст і енергетики
● Створюються новий рід військ у наших Повітряних силах - це безпілотні системи протиповітряної оборони.
● Нарощуємо кількість наших бойових гелікоптерів, які також показують високу ефективність у боротьбі з дронами. В залежності від погоди, наші вертольоти інколи збивають до 40% дронів на своїх ділянках.
▶ ️Майбутнє армії
● Концепція реформування і реорганізації ЗСУ в умовах війни передбачає перехід на корпусну систему.
Джерело: https://t.me/taraspovidomlyae/87568



