Законопроєкт №11321, який Верховна Рада прийняла 14 січня, не зобов'язує ЗМІ видаляти негативні коментарі про чиновників
(https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/44362)
Такий фейк поширюють низка телеграм-каналів. Ініціатор законопроєкту Ярослав Юрчишин пояснює, що законопроєкт №11321 не створює нових зобов’язань для медіа щодо видалення коментарів читачів — він лише уточнює норму статті із закону «Про медіа».
Норми щодо своєчасної модерації коментарів діяли й раніше, а ухвалений законопроєкт лише додає нову підставу: онлайн-медіа повинні обмежити доступ до коментарів, які поширюють недостовірну чи заборонену інформацію, не тільки в разі отримання скарги від Нацради, а й в разі відповідної ухвали суду.
До переліку інформації, яку заборонено поширювати на території України, входять заклики до війни та тероризму, дискримінація, пропаганда наркотиків, дитяча порнографія тощо. Повний перелік тут (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2849-20#n514).
«У випадку відкриття судового провадження та отримання від суду аргументованого рішення щодо матеріалу, який порушує «Закон про медіа», медіа самостійно може вирішити, що робити далі з коментарем, якого це рішення стосується. ЗМІ може видалити такий коментар впродовж трьох днів після отримання інформації від суду і не нести за це відповідальності, або, поділяючи позицію коментатора, залишити коментар і захищати свою позицію в суді», — пише Юрчишин про зміни, які впроваджує законопроєкт.
На фото — скріншот із порівняльної таблиці законопроєкту №11321.
Джерело: https://t.me/gruntmedia/51612