14.01.2026 08:21
Просмотров: 145

Кордон та ухилянти несумістні

Кордон та ухилянти несумістні

На Прикарпатті викрили організаторів незаконного переправлення осіб через державний кордон

Співробітники відділу внутрішньої та власної безпеки по Чернівецькому прикордонному загону ГВЗВВБ «Захід» ДПСУ затримали трьох осіб, які налагодили канал незаконного переправлення громадян через українсько-румунський державний кордон у Верховинському районі Івано-Франківської області.

Затримані діяли спільно із шістьма зловмисниками, яких викрили наприкінці минулого року https://dpsu.gov.ua/uk/news/48585-zbroya-groshi-ta-avto-prikordonniki-vikrili-kanal-nezakonnogo-perepravlennya-gromadyan-do-rumuniyi.

Загалом до схеми причетні дев’ятеро осіб: троє посадовців Національного парку та мешканці Косівського і Надвірнянського районів Івано-Франківської області.

За незаконний трансфер до Румунії члени групи вимагали 8 тисяч євро з кожного «клієнта». Організатори підшукували охочих незаконно виїхати за кордон та доставляли власним автотранспортом до території Нацпарку, де передавали іншим учасникам групи. У ході розслідування було встановлено, що лісівники провозили порушників службовим транспортом через територію Нацпарку та доставляли до українсько-румунського кордону.

За адресами проживання фігурантів кримінального провадження було проведено низку обшуків, під час яких вилучено транспортні засоби, мобільні телефони, комп’ютерне обладнання та інші речові докази протиправної діяльності.

Трьом затриманим повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України, яка передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з конфіскацією майна. Їм обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

П’ятьом організаторам незаконного переправлення осіб через державний кордон, затриманих наприкінці минулого року, змінено підозри на вчинення злочину у складі організованої злочинної групи.

Заходи проводилися спільно з представниками Управління СБУ та Слідчого управління ГУНП в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури, за силової підтримки відділу прикордонної служби «Дозор-Львів» та спецпідрозділу СБУ «Альфа».

Кордон та ухилянти несумістні

На Вінниччині прикордонники викрили чоловіка, який заплатив криптою за фальшивий статус інваліда

В автомобільному пункті пропуску «Могилів-Подільський», що на кордоні з Молдовою, прикордонники виявили 36-річного киянина, який намагався виїхати за кордон, використовуючи підроблені документи про інвалідність.

Для підтвердження свого статусу під час паспортного контролю чоловік надав посвідчення про отримання соціальної допомоги, а також витяг із «Резерву+». Втім, уже на етапі спілкування з прикордонниками, ця історія почала викликати обґрунтовані сумніви. Чоловік не міг чітко пояснити порядок отримання наданих документів, а також давав суперечливі пояснення щодо стану свого здоров’я. Перевірка підтвердила підозри інспекторів: надане посвідчення мало ознаки підробки та не відповідало встановленому зразку. Кульмінація настала швидко. Після викритих фактів киянин зізнався, що за «документи», які мали відкрити йому шлях за кордон, він заплатив 13 000 доларів США, перерахувавши кошти у криптовалюті, а сам «пакет» з підробкою отримав від кур’єра.

Порушнику відмовлено у пропуску через державний кордон. За даним фактом направлено повідомлення до Нацполіції про виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 358 ККУ «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків».

Кордон та ухилянти несумістні

Обмороженнями та госпіталізацією завершилась спроба порушити кордон

Вночі прикордонники 9 прикордонного загону імені Січових Стрільців у лісовому масиві на півночі Рівненщини виявили двох чоловіків – жителів Полтавської області та міста Дніпро, які намагалися незаконно перетнути державний кордон України з подальшим наміром нелегально потрапити до країн Європейського Союзу.

Про можливе правопорушення завчасно надійшла інформація від оперативних співробітників, що дало змогу прикордонному наряду своєчасно відреагувати та розпочати пошукові заходи.

Під час руху чоловіки заблукали в лісовому масиві та втратили орієнтування. За складних погодних умов, при температурі –20°C, вони зазнали сильного переохолодження та обморожень, найбільше постраждали кінцівки. Самостійно продовжувати рух порушники вже не могли, тож прикордонникам довелось ледь не на руках виносити чоловіків із лісу. Проводились заходи спільно з працівниками Єльнівського лісництва, жителями села Більськ та співробітниками Національної поліції.

Військовослужбовці 9 прикордонного загону негайно надали чоловікам необхідну допомогу, зігріли та викликали карету екстреної медичної допомоги. Обох осіб з ознаками обмороження було доставлено до медичного закладу для подальшого лікування.

Наразі щодо затриманих оформлено відповідні матеріали за спробу незаконного перетинання державного кордону. Подальше рішення ухвалюватиметься судом, відповідно до чинного законодавства України. З’ясовуються усі обставини правопорушення.

Державна прикордонна служба України вкотре застерігає: незаконні спроби перетину кордону, особливо в зимовий період, становлять реальну загрозу життю та здоров’ю. Ліси, мороз і складний рельєф не залишають шансів на безпечний шлях, а сумнівні маршрути та обіцянки, на яких намагаються лише заробити інші, не ведуть до омріяного майбутнього. Державний кордон перебуває під постійним контролем, а всі порушення неминуче матимуть правові наслідки.

Кордон та ухилянти несумістні

Кордон та ухилянти несумістні

Джерело: dpsu.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Февраль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович