09.12.2025 07:10
Просмотров: 153

На Запоріжжі викрили схему розкрадання природного газу на майже ₴165 мільйонів

На Запоріжжі викрили схему розкрадання природного газу на майже ₴165 мільйонів

Група Нафтогаз у співпраці із правоохоронцями розкрила масштабну схему крадіжки газу у Запорізькій області.

Як передає Укрінформ, про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький у Фейсбуці.

"Компанія спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Нацполіції викрила схему розкрадання газу на 164 млн грн на Запоріжжі. Правоохоронці провели 12 обшуків, є затримані. Кільком особам оголошено про підозру", - написав Корецький.

Він зазначив, що крадіжку газу із мережі здійснювали представники місцевого підприємства, що займається торгівлею пальним.

"Нафтогаз системно протидіє незаконному втручанню в роботу газових мереж. З початку року викрито та зупинено вже кілька подібних схем. Спільно працюємо з урядом і Верховною Радою щодо невідкладного посилення кримінальної відповідальності за крадіжки нафти та газу", - наголосив очільник Нафтогазу.

Група також постійно посилює контроль і моніторинг стану трубопровідних мереж для боротьби з незаконним відбором "блакитного палива".

Як повідомили у Національній поліції, організаторами оборудки виявилися власник та директор приватного підприємства з власними автозаправними станціями. До протиправної діяльності вони залучили своїх підлеглих.

Встановлено, що для заправки маршрутних та інших транспортних засобів фігуранти уклали договір із регіональним постачальником природного газу.

Зловмисники здійснювали втручання в роботу автоматизованої системи – лічильників та коректорів об’єму пального. У результаті відбір із газотранспортної системи не обліковувався, а показники лічильника не фіксувалися. Таким чином ділки отримували газ поза обліком для своїх бізнес-потреб.

Газотранспортне підприємство, з потужностей якого здійснювався несанкціонований забір пального, попередньо підрахувало, що завдані оборудкою збитки сягають майже 165 млн грн.

Чотирьом фігурантам правоохоронці оголосили підозу за ч. 4 ст. 361 Кримінального кодексу України – несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем, електронних комунікаційних мереж.

Один із учасників організованої групи затриманий у процесуальному порядку.

За сприяння представників департаменту безпеки Нафтогазу, спеціалістів Газорозподільних мереж України та Запоріжгазу поліцейські провели обшуки за місцями незаконного втручання в роботу електронної системи та вилучення газу з газопроводу, реалізації незаконно отриманого пального, проживання фігурантів та в транспортних засобах. У результаті вилучили обладнання для несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи, пересувну газозаправну установку та спеціалізоване обладнання, а також 220 тисяч доларів, 25 тисяч євро, майже 800 тисяч гривень, чорнові записи та засоби зв'язку.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Зловмисникам загрожує до 12 років за ґратами.

На Запоріжжі викрили схему розкрадання природного газу на майже ₴165 мільйонів

На Запоріжжі викрили схему розкрадання природного газу на майже ₴165 мільйонів

На Запоріжжі викрили схему розкрадання природного газу на майже ₴165 мільйонів

Джерело: ukrinform.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Февраль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович