16.10.2020 06:52
Просмотров: 1012

Ви виграли мільйон. Як уникнути найпопулярніших шахрайських схем

Ви виграли мільйон. Як уникнути найпопулярніших шахрайських схем

За рік Національний банк отримав близько 200 звернень громадян про шахрайство. Найчастіше шахраї ошукують найменш захищену верству населення — людей похилого віку. Про це розповіла очільниця управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук.

Існує низка класичних способів виманювання грошей.

Схема перша: «Ви виграли 200 тис. грн. Щоб їх отримати, придбайте у нас книжку».

Людина отримує красивого листа від компанії, що продає книжки. Всередині на неї чекають привітання, каталог із продукцією та повідомлення про виграш у кількасот тисяч гривень. Щоб їх отримати, треба лиш придбати книгу. Для більшої переконливості в листі можуть бути вказані фінансові партнери. Винахідливі шахраї виготовляють пластикові картки, на які нібито вже нарахований виграш. Картку неозброєним оком складно відрізнити від справжньої банківської картки. Щоб «активувати» картку й отримати виграш — звісно треба щось придбати.

Схема друга: «Виграш майже у вас в кишені! Сплатіть податок і насолоджуйтеся легкими грошима».

Шахраї повідомляють про виграш паперовим листом, електронною поштою, СМС-повідомленням чи дзвінком. Купувати нічого не потрібно — потрібно лише сплатити податки, пенсійний збір, комісію банку, комісію посередника тощо. Шахраї можуть «Дарувати» не лише гроші, а й автомобілі та квартири.

Схема третя: «Привіт, друже. Вибач, що турбую, але мені терміново потрібні гроші. Надішли на картку 5 тис. грн, завтра поверну».

Шахраї зламують особисті сторінки в соцмережах і розсилають такі повідомлення френд-листу людини. Як правило, ці прохання надходять рано-вранці або пізно ввечері. Злочинці спеціально обирають такі години, щоб людина була розфокусована та без зайвих роздумів відправила вказану суму.

Як не потрапити до рук шахраїв?

Перш ніж відправляти гроші за книжки, сплачувати податки за виграш та допомагати «друзям» — прискіпливо перевіряйте інформацію.

● Інформацію про фінансові компанії або банки, які фігурують як «партнери акції» можна перевірити на сайті Національного банку в Реєстрі фінансових компаній або довіднику банків.

● Також зверніть увагу, що сплата за оподаткування виграшу здійснюється завжди оператором акції. Переможець самостійно нічого не сплачує.

● Пам'ятайте, що прохання про переказ грошей (навіть від близької людини) може бути шахрайською схемою. Перевіряйте справжність повідомлення — зателефонуйте своєму родичу чи товаришу.

Про всі випадки шахрайства повідомляйте правоохоронні органи, щоб попередити подібне в майбутньому.

Источник: facebook.com / Національний банк України

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович