17.08.2025 06:41
Просмотров: 293

Європейські лідери після розмови з Дональдом Трампом оприлюднили спільну заяву

Європейські лідери після розмови з Дональдом Трампом оприлюднили спільну заяву

Європейські лідери після розмови з Дональдом Трампом оприлюднили спільну заяву

«Ми чітко розуміємо, що Україна повинна мати надійні гарантії безпеки, щоб ефективно захищати свій суверенітет і територіальну цілісність. Ми вітаємо заяву президента Трампа про те, що США готові надати гарантії безпеки. Коаліція бажаючих готова відігравати активну роль. Не слід накладати жодних обмежень на збройні сили України або на її співпрацю з третіми країнами. росія не може мати право вето на шлях України до ЄС і НАТО», – йдеться у заяві.

Рішення щодо своєї території має приймати Україна, а міжнародні кордони не можуть бути змінені силою, додають європейські лідери.

Радіо Свобода.

------------

Зусилля президента США Дональда Трампа наблизили нас як ніколи раніше до завершення незаконної війни росії проти України, — прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.

За словами прем’єр-міністра, наступним кроком мають стати подальші переговори за участі президента України Володимира Зеленського.

Стармер зазначив, що гарантії безпеки Європи та США для України матимуть вирішальне значення для "стримування путіна", і що країни Європи "продовжуватимуть затягувати гайки його воєнної машини ще більшими санкціями".

-------------

Відправною точкою пропозиції щодо гарантій безпеки для України є визначення положення про колективну безпеку, яке дозволить Україні скористатися підтримкою всіх своїх партнерів, включаючи США, готових вжити заходів у разі нового нападу, — прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, заяву якої цитує "Інтерфакс-Україна".

"Ключовим питанням залишається забезпечення гарантій безпеки, щоб запобігти новим російським вторгненням, і саме в цьому аспекті в Анкориджі були зафіксовані найцікавіші новини…У цьому контексті президент Трамп сьогодні підхопив італійську ідею гарантій безпеки, натхненну статтею 5 НАТО. Відправною точкою пропозиції є визначення положення про колективну безпеку, яке дозволить Україні скористатися підтримкою всіх своїх партнерів, включаючи США, готових вжити заходів у разі нового нападу", — заявила Мелоні.

Вона зазначила, що європейські держави залишаються єдиними у підтримці України на цьому етапі переговорів.

"Шлях до миру не є простим, але важливо, що він був обраний", — наголосила прем'єр-міністр Італії.

Вона вважає позитивним той факт, "що в Україні з'являються проблиски миру". За словами Мелоні, угода все ще є складною, але нарешті можливою.

"Тільки Україна може вести переговори про умови та свої території", — також зазначила прем'єр-міністр Італії.

--------------

путін не хоче миру та не має наміру відступати від своєї жорстокої війни в Україні, попереджає верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки ЄС Кая Каллас після переговорів Трампа. Вона вважає, що кремль затягує переговори і відмовляється йти на будь-які поступки, явно розходячись у поглядах із колегами — Politico.

У заяві, наданій POLITICO, Каллас привітала «рішучість Трампа досягти мирної угоди» після його переговорів із президентом росії владіміром путіним на Алясці у п’ятницю.

«Але сувора реальність полягає в тому, що росія не має наміру закінчувати цю війну найближчим часом. Навіть коли делегації зустрічалися, росія розпочала нові атаки на Україну. путін продовжує затягувати переговори і сподівається, що йому це зійде з рук. Він залишив Анкоридж, не взявши на себе жодних зобов’язань припинити вбивства.

москва не закінчить війну, доки не зрозуміє, що не може продовжувати. Тому Європа продовжуватиме підтримувати Україну, зокрема працюючи над 19-м пакетом санкцій проти росії.

Справжня причина війни — це імперіалістична зовнішня політика росії, а не уявний дисбаланс у європейській архітектурі безпеки», — різко заявила вона, критикуючи твердження путіна, що Київ відповідальний за «корінні причини» війни.

Джерело: https://t.me/yb_ua/10270, https://t.me/znua_live/214637, https://t.me/znua_live/214638

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Сегодня 07:25    144
Февраль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович