06.04.2021 07:47
Просмотров: 188

НАЗК наголошує, що Держгеокадастр має провести оцінку корупційних ризиків у зв’язку з викриттям масштабної корупційної схеми

НАЗК наголошує, що Держгеокадастр має провести оцінку корупційних ризиків у зв’язку з викриттям масштабної корупційної схеми

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) наголошує, що Держгеокадастру необхідно усунути недоліки у роботі своїх інформаційних систем, щоб припинити корупційні практики та забезпечити прозоре розпорядження землями.

Про необхідні заходи для зменшення корупції у земельній сфері НАЗК вже зазначало у комплексному аналізі корупційних схем із землею та в проєкті Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки.

Зволікання з проведенням відповідних змін призводить до нищівних наслідків для держави.

Так, 1 квітня кіберфахівці Служби безпеки України викрили корупційну схему з відчуження сільськогосподарських земель держави посадовими особами Держгеокадастру.

Схему було реалізовано через незаконне втручання до Державного земельного кадастру. У порушення вимог земельного законодавства посадовці оформлювали на одну особу ділянки за одним цільовим призначенням по два і більше разів.

Через цю корупційну практику посадовці вивели через електронні реєстри понад 700 тисяч гектарів державних земель. Корупційна схема діяла у 22 областях.

Прогалини у роботі «Національної кадастрової системи» та відсутність реєстру громадян, які отримали ділянки за процедурою безоплатної приватизації, дали змогу недоброчесним посадовцям вивести землі держави, які за сукупною площею співмірні з половиною Івано-Франківської області.

Нагадаймо, що у травні НАЗК перевірить організацію роботи із запобігання та виявлення корупції в Держгеокадастрі. НАЗК сподівається, що до цієї перевірки Держгеокадастр проведе оцінку корупційних ризиків у своїй роботі та підготує власну антикорупційну програму з їх усунення, адже попередня програма органу закінчилася ще минулого року.

Источник: nazk.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Загрузка...
Май
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович