25.03.2025 08:34
Просмотров: 190

"Брак робочої сили - це неминучість": академік Лібанова вважає, що війна покладе край ейджизму в Україні

Брак робочої сили - це неминучість: академік Лібанова вважає, що війна покладе край ейджизму в Україні

Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова вважає, що після війни в Україні не буде ейджизму, оскільки брак робочої сили є неминучим у державі

Про це повідомляє кореспондентка Еспресо Катерина Галко.

"Щодо ейджизму: думаю, що (це, - ред.) закінчиться. Тому що щоб ми не робили, брак робочої сили - це неминучість в Україні. І щокращими будуть економічні можливості для відновлення, то більшим буде брак робочої сили. Тому гратися ніхто не буде і в 60 років людину не будуть виганяти на пенсію", - сказала Лібанова.

За її словами, середньоочікувана тривалість життя в Україні з урахуванням війни становить 62-63 роки, однак вже зараз "роботодавці перестали диктувати свою волю на ринку праці".

"Сьогодні всі роботодавці ганяються за чоловіками 60+, тому що їх не мобілізують. Вони прекрасно розуміють, що ці чоловіки, які почнуть у них працювати, вони не підуть через місяць-два-три на фронт, що вони будуть працювати довго, а в 60 років працездатність зберігається безумовно. Для фізичних робіт можливо не так, а для розумових то точно", - пояснила директорка Інституту.

Водночас перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак зазначила: портрет пошукача роботи в Україні ставатиме старшим.

"Це означає можливості для бізнесу відкривати для себе нові ніші, пропонувати нові продукти. Це означає для роботодавців необхідність зміни hr-політики, для того, щоб роботодавці більше фокусувалися на людей, які мають, можливо, старший вік, але більше досвіду", - розповіла вона.

Заступниця глави Мінсоцполітики підкреслила, що державі слід навчитися отримувати переваги від збільшення середнього віку працівників, а не сприймати це як проблему.

"Це люди, які вже мають життєвий досвід за плечима, вона вже розуміють, яким чином поводитися в різних життєвих ситуаціях, вони вже краще взаємодіють із суспільством. Нам потрібно навчитися, як країні, отримувати переваги від віку, а не сприймати збільшення середнього віку громадян як проблему чи виклики", - додала Марчак.

Джерело: espreso.tv

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

  • Доставка води в Харкові avita.ua - енергія природи у кожному ковтку

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович